1 2 3 4 5 6 7 8

okumadığı kitabı okumuş gibi yapan kimse

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. birkaç soruyla zor duruma düşecek, yalanı ortaya çıkacak kimsedir. okumadığı halde ortama ayak uydurmak adına okudum der ve bütün zorluklar o andan sonra başlar. saçma ve gereksiz bir eylemdir.

   
 2. her şeyden bilgisi varmış gibi gözüken, farklı internet sitelerinden kitap özetleri bulup yüzeysel olarak kitap hakkında bilgi edinmiş gibi yapan kimsedir.sözlüğe de bir şekilde kopyala yapıştır yapmayı başarabilen kişiler olma olasılığı yüksektir.

   
 3. Aslında çok daha kolay olanı yapmayı atlayan kişidir...

  o kitabı okumak gibi.

  kitap okumanın iyi birşey olduğunun farkında olan ve buna özenen bir insan olduğuna göre...

  e oku gitsin...

  dedirtendir.

   
 4. Gecen gun sanki kitaplari okumus gibi birde resim cekilen cekildigi fotografta kitaplarin dis jelatinlerini dahi sokmedigi icin komik duruma dusen benimse adını su an için hatirlamadigim kisi gibi kimseleri ifade eden baslik

   
 5. çevresindeki çok kitap okuyan kişilerden aşağı kalmamak için ya da birilerine hava atmak için, her kitap hakkında bilgisi olduğunu, çok okudğunu göstermek için yapılan bir nevi yalancılık.

   
 6. kitap konulu başlıklar arasında en çok beğendiklerimden biri olan konu başlığıdır

  sıklıkla karşılaştığım yazarını yayınevini bilmediği halde sanki defaatle okumuş gibi kitap hakkında olmayan fikrini savunma gafletinde bulunan kişidir.

   
 7. kitabın popüler olduğu dönemde bir süreliğine elde taşınması ile yapılabilecek davranış.

  öğrenci olduğumuz dönemde hoca bizden şu çılgın türkler kitabını okumamızı istemişti. ben de satın aldığım gün kafe tarzı bir yere gidip oturduğumda orada çalışan bir eleman kitabı okumak için mi yoksa öylesine elimde taşımak için mi satın aldığımı sormuştu. kafa mı buluyor diye düşünürken 'yok ya işte maksat elimde olsun' diye cevapladım. o da bana 'evet abi ya kızların ilgisini çekiyor bu aralar' diye cevap verince taşlar yerine oturmuştu.

   
 8. kitapla ilgili sorulacak bir iki detay sorudan sonra sessizce uzaklaştığı görülen birey.

   
 9. bilge görünmek için iyi bir yol olduğunu düşündüğüm bir rolü oynama halidir. maalesef okuyanımız az olduğu için bilgili ve erdemli olmak ayırt edici bir özellik gibi algılanmıyor. genellikle bilgili kimselerin vakur hallerine nispeten bilgiliymiş gibi görünmek daha çok gereksiz gürültü koparanların özellikleridir. insan başaklar gibidir, içleri doldukça başları eğilir. oysa bu bahsedilen zümre teneke gibidir,hafif rüzgarda tantanası arşı alaya ulaşır.

   
 10. entel insanlarla takılan ya da kitap sever bir kişiye aşık olunması ile yapılacak davranış şeklidir. ne yapsın garibim, ezilsin mi, yok mu saysınlar. hayat şartları zor vesselam.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.