1 2 3 4 5 6 7 8

okul

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. eğitim alınan yer

   
 2. okumada gözü olmayan yaramaz çocukların aileleri tarafından çocuklarını evden uzak tutmak için kullandığı yer

   
 3. mektep

   
 4. birkaç milyon öğrencinin sabahları zorlukla, isteksizlikle, iştahsızlıkla uyanmasına neden olan; bir öğretim, bilim, sanat ortamı olmaktan çok iş yeri, meşgale alanı gibi duran kurumlar.

   
 5. mahmut hocanın hababam sınıfında ki repliklerini akla getirir

  "okul sadece dört tarafı duvarla çevrili üstünde damı olan yer değildir .okul bağdır ,bahçedir, ormandır . her yerdir"

   
 6. bir anca öğrenme ortamı haline dönüştürülmesi, sanatsal cazibeye, bilimsel çekiciliğe, sportif faaliyetlere ve bilgi edinme yuvasına dönüşmesi gereken çok yönlü bir kompleks olmalı diye düşündüğüm kurum.

   
 7. resmi olarak devletin ya da özel kurumların açtığı, kişilere eğitim verilen, kendilerini geliştirmeleri istenen, başarıları notlarla ölçülen, eğitim kurumlarına verilen ad.

  Gayri resmi olarak da insanların hayatta kazandıkları tecrübeler, öğrendikleri ve yaşama bakış açılarının değişmesine vesile olan olaylara da verilen isim.

   
 8. Öncelikle öğretmenlerin yeterli yetkinlikte olmasının sağlandığı kurumdur. mesleğinin bilincinde , alanında uzmanlaşmış öğretmenlerin geleceğin emanet edileceği çocukları/gençleri azimle yetiştirdiği aileden sonraki yuvadır.

   
 9. Öğrencilerin askeri disiplin içinde "eğitilebildiğinin" zannedildiği, öğretmenlerin öğrenciler üzerinde her türlü hakka sahip olduğunun düşünüldüğü ve genelde öğrencilerin yeteneklerinin köreltildiği yerlerdir.

   
 10. normal şartlarda kişinin kendisini geliştirip hayata katılma amacı güdülen yerdir ancak ülkemizde genelde öğrencileri yarışa hazırlayan yer olarak geçer

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.