Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

öğretmenlerin 4 yılda bir sınava tabi tutulmaları

paylaş araştır

1. öğretmen strateji belgesinde yer alan hedeflerden biri.

2. öğretmenlerin hoşuna gitmeyeceğini tahmin ettiğim olay.

3. Tüm memurlara uygulanması gereken sınav

4. 4 yıl çok 2 yıla indirilsin sınavıdır. Bilgiler taze iken 2 yılda bir aradan çıksın bir de tüm kamu personeline yapılsın.

...

Hele ki asker ve polise senede bir psikolojik test uygulansın.

5. eğitim konusunda çok büyük bir sorunu halledecek olan gelişme. bununla birlikte öğretmenler sürekli olarak kendilerini güncel tutmak durumunda kalacaklar. öyle çağın gerisinde kalmış bilgi birikim seviyesi zayıf öğretmenler ise birer birer elimine olacaklar ve biz eğitimde çağ atlayacağız.

6. Eğitimdeki tek günah keçisi, şamar oğlanı yine bulunmuş. Kimse demezki müfredatı MEB belirler, kitabı MEB yollar, öğretmen verileni ay ay aktarmaktadan sorumlu kişidir. Aile terbiyesi almamış, ahlaken zayıf yeni nesil yetmeyi veli yetiştirir, evdeki 2 çocuğun derdiyle uğraşmaktan kaçan veli okulu kurtuluş görür , çocuğunu uyaran öğretmene vurmaya gelen ahlaksız insanın diğer adı velidir, canla başla çocuğa ne kazandırdım derdine düşen, üşenmeden problemli çocuğun evine dahi giden kişi öğretmendir. Öğretmenlik bir aşk işidir. Kişiyi tiksindirirsen ondan bir vasat memur meydana getirirsin. Maddi ve manevi kepaze ettiğin düz memur olarak gördüğün itibarını halk nezdinde ayaklar altına aldığın öğretmeni değil 4 yılda bir her yıl sınav yapsanda, öğretme aşkını bu sınavlarla edindiremezsin. Gönül işi bu kağıt kürek işi değil. Gerçek öğretmen isterse tekeden süt çıkarır. İstemezse de her sınavdan 100 alır derste o sınıfın kapısı kapandığında maceralarını anlatır.

7. 4 yılda seçime giden bir ülkenin bakanının 4 yılda bir sınava tutulan öğretmenidir.

8. sanırım ilki hemen bu yıl gerçekleşecek olan durum.

9. gün geçtikçe itibarını kaybettirmeye zorlanan meslek gurubu. çok yazık oluyor bu ülkedeki öğretmenlere ve dolayısıyla gençlerimize.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.