1 2 3 4 5 6 7 8

Öfkeli kalabalık

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Biri veya birileri tarafından bir canlıya haketmediği şekilde işlemiş olduğu darp,öldürücü suç eylemini gerçekleştirdikten sonra bulunduğu olay yeri mahallinden kaçma fırsatını bulamamış yada kolluk kuvvetlerince yakalanıp emniyet makamına götürülme araca nakli esnasında, durumu duyan,takip eden ve hiddetlerine karşı koyamayan, öfkeden deliye dönmüş çevre halkının suçluyu kendi adaletlerine teslim almaya yeltenen, ellerine ne geçerse üzerine atmayla, saldırgan eylemlerini korkmadan gösteren kadın,erkek,yaşlı, genç halkın, biraraya gelerek dağılmamakta ısrarlı inatçı insan topluluğu. Kimi Zaman kolluk kuvvetlerinin biriken bu kalabalığa engel olmakta güçlük çektikleri gibi, bir boşluk bulduklarında da toplanan sinirli halk suçluyu fırsattan istifade el çabukluğuyla, darp etmeye teşebbüsten de bir an olsun geri kalmazlar.

   
 2. Madımaktaki mezhep faşistleri

   
 3. Galeyan gelmek için hazır ilan ve kıvılcım bekleyen kuru gürültücüler.

  Misal madımak ve gezi olaylarında ağzı açık bekleyenler.

   
 4. işlediği suçtan dolayı bir yerde tutulan kişiyi linç etmek isteyen, zarar verip öldüresiye dövmek isteyen aşırı sinirli, eli sopalı kalabalıktır.

   
 5. bazen polislerin kendi aralarında yaptıkları tatbikatlar haberlere konu oluyor.

  Bir kısmı öfkeli kalabalık diğer kısmı ise onları durdurmaya çalışan ekip oluyor.

  Sloganları falan dinliyorum.

  İnsanın hem sinirleri bozuluyor.

  Bir yandan da gülüyorsun.

   
 6. Öfkeli kalabalıklar arasında neye saldırdığını ya da isyan ettiğini bilmeyen tipler olduğuna eminim ama kanıtlayamam.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.