1 2 3 4 5 6 7 8

nabız yoklamak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. düşünceleri, istekleri, eğilimleri anlamaya çalışmak...

   
 2.  
  (Bkz: istikşafi görüşme)
 3. Hiç bir zaman samimi olduğuna inanmadığım taktiktir.

  Açık açık sor ve rahatla.

   
 4. Karşımızdaki kişinin fikirlerini soru sormadan; dolaylı yoldan öğrenme sanatı.

   
 5. karşı tarafın nasıl tepki vereceği bilinmediği durumlarda, tepkisini ölçmek amacıyla çeşitli şekillerde soru sorma ve anlama çabaları.

   
 6. bir davranışın yapılmadan önce nasıl sonuçlar doğuracağını görebilmek için yapılan ön araştırmanın adı. ara sıra nabzı atıp atmıyor mu diye kontrol etmek te olabilir tabi. dur şöyle espriler şakalar yapayım da komik olayım ben de.

   
 7. yoklanıp alınamıyorsa geçmiş olsun konulu başlık.

   
 8. son yıllarda gündüz kuşağı televizyon programları ile, dizi ve filmler ile, haber bültenleri ile, yazılı ve sosyal medya ile halkın büyük bir kısmının farkına bile varamadığı yöntemlerle yapılan iyi olmayan davranış. son derece kötü haberler gündeme alınarak insanların tepkisi ölçülmeye çalışılıyor. bu haberlerin aslında kaynağında yok edilmesi gerekirken yayılmak suretiyle kötü örnek oluşturuluyor. olaya verilecek tepkiyi ölçeyim derken olay örnek teşkil ederek başka yerlerde benzerleri yaşanıyor.

  nabız yoklamanın en belirgin hissedildiği alan ise son iki üç yüzyıldır siyasettir. halkın nabzı periyodik olarak yoklanmakta, buna göre hareket edilmektedir.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam