1 2 3 4 5 6 7 8

mumla yaşamak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. romantik loş yaşamdır

   
 2. karanlıktan korkan benim için can simidi olan durum

   
 3. elektrik faturasını düşürmek adına tasarruflu olsun diye lamba yerine mum ile evi aydınlatma çabasıdır ve gerçekleştiren varsa gerçekten takdire şayandır.

   
 4. mum kokusuna tahammül edebilen kişi için eminim güzel bir hadisedir . hem kendi ekonomisine hemde ülke ekonomisine faydalı olur.

  sağlık içinde faydalıdır vücudunuz elektrik yüklenmez migren nöbetleriniz daha seyrek gözlenir, daha uhrevi düşünmek bile mümkün ve benim düşünemediğim daha nice faydası vardır kim bilir

   
 5. elektrik olmayan bölgelerde başa gelebilecek durumdur. mum yakarak aydınlanan ve bundan şikayet etmeyen kişi eylemidir. dağın başında bir kulübe yada ormanda yapılan bir kampta başa gelecek olandır

  ayrıca evde sürekli mum yakan ve loş ışıktan hoşlananların uyguladığıdır.

   
 6. mumla aynı eve çıkarak ciddi bir ilişki içine girmek değildir. mumla yaşamadan anlaşılan, ışık kaynağı olarak sadece mumun olması ve elektriğin olmamasıdır. mumla yaşamak kalmadı günümüzde. çok nadirdir örnekleri. mumla yaşamak yerine ara sıra mumu hayatımıza dahil ederek ışığımızı karartmak çok daha güzel bir his verir. sıcaklık, nostalji, romantizm.. tabi bunun için bir de kibrit yada çakmak. sopayla döndüre döndüre yakacak değiliz.

   
 7. çok da farklı olmayan durumdur.

  çocukluğumda genelde elektrik olmazdı bazen saatlerce bazen günlerce iyi oluyor erken uyuyon dinlenme fırsatı oluyor.

   
 8. mistik yaşamı seven insanların seçimidir

  evde elektrik yerine mum ışığı kullanır

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.