1 2 3 4 5 6 7 8

Muhammed Ali Clay

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Tüm zamanların en iyi ağır siklet boksörü kabul edilen boksör.

   
 2. "Ben en iyisiyim.Bunu gözlerimle görmeden önce de söylüyordum.Sakın bana şu işi yapamazsın demeyin.Olanaksız olduğunu anlatmayın.En iyisi olmadığımı söylemeyin. Ben en iyinin de iyisiyim."

  sözlerine sahip filozof boksör.

   
 3. Müslüman olmadan önceki ismi Cassius Marcellus Clay Jr. dir.

   
 4. hababam sınıfı filminde "zaire cumhurbaşkını kimdir" sorusuna, verilen yanıt. öncesinde inek Şaban'ın "ne bakıyonuz ulan, zaire cumhurbaşkanı ben miyim" sorusu kahkaha garantilidir.

  yalnız orada muhammed değil Mehmet ali diyorlar, nedenini ben de çözemedim.

   
 5. hakkın rahmetine kavuşan efsane boksör.Allah gani gani rahmet eylesin.kendisi "11 eylül saldırılarını yapanlarla olmak nasıl bir duygu" sorusuna "hitlerle aynı dinden olmak nasıl duygu" sorusuyla efsanevi cevap vermiştir.

   
 6. Hayatını kaybettiğini öğrendiğimiz efsanevi boksör. Müslümanlığı kabul ettiği için bizdeki yeri de farklı bir isimdi. Emperyalist Amerika'ya yeri geldiğinde tepkisini çekinmeden koyması onu zaten Başka biri yapıyordu.

  Allah varsa günahlarını affetsin onu cennetinde Resulullah ve has cengaverleriyle birlikte haşr eylesin.

   
 7. 12 yaşında boksöre başayıp 18 yaşında dünya şampiyonu olan büyük boksorcüdür. ?Beni asıl inciten, 'İslam' adının bulaştırılması ve 'Müslüman' adının bulaştırılması ve sorun çıkarılıp nefret ve şiddete yol açılması. İslam, katil dini değildir. İslam, barış demektir. Muhammed Ali.

   
 8. Vefatiyla bir yanımı eksilten ve sabahtan beri bir tuhaf hissetmeme neden olan efsane. Allah gani gani rahmet eylesin. Büyük insanlar güneş gibidir. Yokluklarini ancak gittiklerinde hissedebiliyoruz.başarılı bir sporcu olmanin yani sira cok sempatik ve de mizahi yönü güçlü komik bir efsaneydi ve efsaneler ölümsüzdür.

   
 9. "Kelebek gibi uçar, arı gibi sokarım" sözü ile de spor tarihinde eşsiz bir yer edinen boksörcüdür.

   
 10. "I am the greatest" ile "the gang's all here" adlı albümleri çıkaran ve uçak korkusu olan büyük boksörcüdür.

  seyretmenizi tavsiye derim.

  https://www.youtube.com/watch?v=ufr8DEqiWWs

  Ünlü Boksör Muhammet Ali'den "Koruman Var mı?" Sorusuna Muhteşem Cevap

  "Bir korumam var evet. Gözleri olmasa bile görebilen, Kulakları olmasa bile duyabilen..... Hafızası olmasa bile her şeyi hatırlar. Bir şey yaratmak istediğinde ona sadece "OL" demesiyle OLUVERİR....

  Ama bu söz dilin söylediği veya kulakların duyabildiği gibi bir söz değildir. En gizli düşünceleri bile duyandır. Tahmin et !!!

  Bu KİMDİR? ....

  O ALLAH'TIR !!!! ....

  O BENİM KORUMAM DIR.....

  O SENİN DE KORUMAN DIR...."

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.