Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

Mübarek 11 ay ne çabuk geçti.

paylaş araştır

1. Üç ayların başlamasıyla ramazan ayına az kaldığını anlatan cümle.

Yine oruç tutanın tutmayana şiddeti, çarsı pazar kasapta her şeye zam gelmesi, sonradan görmeli siyasilerin iftar yemeklerinden geçilmez ortam.

2. O "mübarek Ramazan ne çabuk geldi." olmayacak mıydı dediğim başlık.

3. yurt dışına gitmekte faydalı olan zaman aralığı. ramazan ayı türkiye'de tam bir işkenceye dönüşüyor her açıdan. oruç tut ya da tutma aynı. eskiden olsa yurt dışı görevine giderdim. bu ay ne olacak bakalım dediğimdir.

4. yaşanılan her anın, saniyenin, dakikanın, saatin günün, ayın ve yılın mübarek olduğunu hatırlatan konudur. allah rızası için 1 ay oruç tutmak ise en mübarek zamandır. oruç dışında yapılan tüm ibadetler insanın kendisi, oruç ise allah (cc) için tutulmaktadır.

insanların davranışları ramazan ayını etkilemez kişiyi etkiler. hesabını verecek olan yine kendisidir.

5. ateistlerin aslında din ile beslendiğini gösteren en önemli başlıklardan bir tanesidir.

bir tane ateist tanımadım ki sadece görüşlerini söylesin. hep herhangi bir dinle ( özellikle müslümanlık ile ) uğraşıp o yönde trend topic olma çabalarını görebiliriz.

sana ne arkadaşım ? tuttuğu oruçlar, iftardaki yemeler içmeler seni neden bu kadar bağlıyor ? madem ki seni bu durum bağlıyor; onlar oruçken senin yeme içme eyleminin onları bağlamaması gerektiğini düşünmen çelişkisi nedir?

pff bak gene yobaz oldum görüyor musun?

6. Rivayete göre bektaşinin

ramazan geldi ne düşünüyorsun

Sorusuna verdiği cevaptır.

7. 18 saat aç kalarak dünyayı kurtaranların ayının başladığını ifade eden başlık.

8.  
    (Bkz: Ateistler oruç tutan kadına saldırdı.)
  9. Bir aylık müslüman olma mevsiminin geldiğini belirten cümle.

10. Yine oruc adı altında her türlü siddetin, agresifligin,tahammülsüzlüğün geldigini anlatan baslik

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.