1 2 3 4 5 6 7 8

Misafirlikteyken aniden oluşan ölüm sessizliği

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Başka ortamlarda da başınıza gelmesi ihtimal dahilinde olan bu durum gerçekten en çok misafirlikteyken başınıza gelir diye bir genelleme yapıyorum. Zira genelde hoş-beş, hal-hatır, gezme-tozma maksadıyla yapılan misafirlik aktivitesinin olmazsa olmazı muhabbet iken yaşanabilecek en yaşanmaması gereken şey budur. Lakin şimdi teknoloji çok ilerlediği için bu durumdan kıvırmaya yarayabilecek bir çok enstrüman mevcut. o sebeple eskisi kadar baş ağrıtmıyor. İki üç manevrayla kurtulabilmek mümkün. Örnek: "- ... bey(hanım), LED Tv fiyatları uçmuş....

   
 2. Ayrıca bu sessizlik, eski ihtiyarların "Allahhh Yarabbiii..." dedikleri sessizliktir...

   
 3. Zoraki misafirliklerde daha sık tezahür eden bir durum. Misafir ve ev sahibi çiftlerden en az bir tanesi gönülsüzdür. Kalkıp eve gitmek için iyi bir fırsattır.

   
 4. Ne sorsam diye düşünülen zamandır.

   
 5. Her misafirlikte aniden oluşan, Biz kalkalim artık geç oldu diyerek sessizlikten kaçıs hali olusturan durumdur.

   
 6. normalde izlenmeyen tv programlarının o an ilgiyle izlenmesine ve izlemekten keyif alınıyormuşçasına "bak ne güzel di mi, evet ya hihihi" gibi samimiyetsiz sözler söylenmesine sebep de olan iğrenç bir durum.

   
 7. İnsanı bunaltan hadi artık gidelim dedirten hiçbir zaman çözümü bulunamayacak zor an

   
 8. istenmeden gidilen yerlerde daha çok görülen durum

   
 9. Çok hoşlanılmayan bir misafirlikse tam da gereken 'biz artık yavaştan kalkalım' meşhur cümlesini patlatma fırsatıdır. Bu fırsat geçer de birileri bu hafta fener kimle oynuyodu veya tatilde ne yapıyorsunuz tarzında yeni bir muhabbet açarsa en az iki saat daha oturuyorsunuz ona göre.

   
 10. ortamdaki kişileri sıkıntıya sokan sessizliktir. zorunlu konu bulma ve konuşma mecburiyeti hissettirir. misafirlerin sakin kişilikler olmasıyla alakalı olup sinir bozucudur. "eee daha daha nasılsınız" repliğinin doğma sebebidir.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.