1 2 3 4 5 6 7 8

Miras kavgası

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. maddi açıdan belli bir seviyede olan aile bireyi olan babanın ölümü ile ortaya çıkan, kardeşi kardeşe, anneyi çocuğuna düşman eden elim durum.

  bu kavgaların bir çoğu mahkemelere taşınıyor, bazıları ise o kadar zamanım yok der gibi silaha sarılıp, beraber büyüdüğü, ağladığı kardeşini öldürebiliyor.

   
 2. aile büyüklerinin vefat etmesinden sonra onlardan kalan malların çocukların arasında paylaşımı sırasında yaşanan tartışmadır.

  bir nevi menfaat çatışmasıdır.

   
 3. aile bireylrinin ölümünden sonra ortada kalan malları paylaşmak için yapılan kardeşler arasında sen daha cok alacan ben daha cok alacam binbir ceşit bahaneler ile yapılan mpara veya gayrimenkul kavgaları

   
 4. Ölüm hak miras helal sözünü yanlış anlayan aile bireylerinin düştüğü vahim durum.

   
 5. Her şeye ekonomik değer açısından zihniyetin kaosu.

   
  (Bkz: para canlısı)(Bkz: para beklentisi)
 6. Türkiye nin henüz 100 yasina bile gelmemis olusundan kaynakli sıkca rastlanan durum. Miraslar bitince Fazla degil 3 kusak sonra bu zihniyet bu kafayla toprak sata sata filistin den beter olur.

   
 7. evin büyüklerinin vefatı ya da vefatlarına yakın bir zaman kala büyüklerden kalacak mal paylaşımlarının kardeşler arasında yapılırken büyük pastayı kapma telaşıyla hemen hemen her evde yaşanan kavgadır. aile üyesi olmayan yenge ve eniştelerin de zaman zaman eşlerini doldurmasıyla ortaya çıkar. tarlaların konumu beğenilmez kimi zaman, kimi zaman da evlerin büyüklüğü küçüklüğü ya da evlerin konumundan dolayı sıkıntı çıkabilir. sen az aldın ben çok aldım kavgası maalesef çıkıyor işte. insanoğlu, gözü hep daha fazlasında.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.