1 2 3 4 5 6 7 8

milletvekili emekli maaşı

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. nasıl bir hesaplamayla yapıldığı anlaşılmayan 1 dönem milletvekili olanların bile hak ettiği maaş.

  şu an itibariyle 7500 tl dır.

  milletvekili maaşının 15 bin tl olduğunu hatırlatmaya gerek yok sanırım.

  işin güzel tarafı emekli olup milletvekili olmaya devam edebiliyorsunuz bu şekilde aldığınız maaş 22500 tl ye çıkıyor.

  1500 tl asgari ücret verecem diyince dalga geçen kaynak nerde diye soran vekiller var ya onlar alıyor işte bu paraları.

   
 2. Şu an görevde olan veya emekli, parti ayrımı gözetmeksizin, huzur-u mahşerde "hak" diyeceğim ödenek türüdür...

   
 3. emekli olduğumuz zaman hiçbir şekilde alamayacağımız maaş. yalnız milletvekili falan olursak şaşkaza alabiliriz. neden şaşkaza diyorum; çünkü milletvekili olmak için zengin olmak gerekli. paran varsa olursun, o halde parana para katarsın. şu ana kadar hiç sıradan birilerinin aday olduğunu görmedim ya da ben duymadım.

  tamam diploma diyelim ama sıradan birilerini de görmek istiyorum. neden mi; nasıl olsa o kırmızı koltuklarda diğerleri gibi oturacak. o pahalı koltuklar biraz da gariban şeyi görsün. absürt bir istek ama yaşı onsekiz yapan, bunu da yapabilir. kimse milletvekiline değil, partiye oy veriyor. yeri geliyor kimi gönderdin meclise haberin olmuyor ki. ayrıca gidenlerin de bir faydasını görmüyoruz. hiç değilse garibamın cebi para görür. şuanda emekli maaşı 10.620 liraymış. bir dönem yap, ömür boyu al bu parayı.

  biz zavallı, garibanlar da yirmi/beş yılı doldurmak için çabalayalım. adamlar beş yıl oturuyor ve ömür boyu o parayı alıyor.

  işin ciddiyetine gelelim. yazık diyorum, hakkımı hiçbir şekilde bu insanlara hakkımı helal etmiyorum. devletin bu saçma politikasını da kabul etmiyorum. birileri iktidara geliyor ve kendi kafalarına göre maaş düzenlemesi yapıyor. kendinize gelince işleyen adalet bize gelince neden işlemiyor. işte bunları bilmek istiyorum.

   
 4. şahısların, vekili olduğu milletin aksine, kariyerinin zirvesindeki bi insanın gösterdiği çabanın 1/10 unu bile göstermediği halde aldığı maaştır.

   
 5. emekli maaşımız yetmiyor diye yakında eylem yapacak olan kişilerin, aldıkları kıyak emeklilik maaşlarıdır

   
 6. En az ilkokul mezunu bazılarının hatta bir çoğunun meclise gitmediği vatandaşın hiç bir hakkına sahip çıkmayan insanlara verilen maaş....

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam