1 2 3 4 5 6 7 8

mesajın sonuna gülücük koymak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. gerek cep telefonu iletilerinde, gerek watsapp ta ve gerekse Messenger gibi sohbet programları üzerinden biriyle konuşurken gerekli veya gereksiz yere iki de bir gönderilen gülücük işaretidir..

   
 2. mesaj sonlarında olması gerektiğini düşündüğüm konudur.

  çünkü yazışırken karşımızdakinin mimiklerini ve hareketlerini görmediğimiz için şaka yaptığında ciddiye almamız mümkündür ya da bunun tam tersi de olabilir. mesaj sonuna konulan gülücük ya da başka bir emoji bu sorunu ortadan kaldırmaktadır.

   
 3. ciddi konulardan bile bahsederken kullanıldığında konuyu ve ortamı hafife indirgeyen, dolayısıyla yerinde kullanılması gereken, aksi halde bir mimik gibi düşünülüp söylenenin anlamını değiştiren işaret..

   
 4. Sadece gülücük ile yetinilebiliyorsa sorun olmayacak hareket.

  hayal gücünü fazlasıyla zorlayan biri için koyulan işaretler karşı tarafı kızartıp bozartabilir.bu hissedildiği an doz artırılmalı sınır zorlanmalıdır gülücük

   
 5. arkadaşlarınla, aile bireylerinden biriyle mesajlaşırken konan gülme smilesi. ortamı yumuşatmak, samimi olduğunu ve bazı işleri ti'ye aldığını göstermek amacıyla konur.ciddi bir konu üzerinde konuşurken bu işaretin konması ya da karşındaki kişinin sinirli olduğunu bildiğin halde gülücük koymak demek, ilişkilerin zedelenmesine sebep olabilir. çünkü kişiyi ciddiye almadığımızı ve umursamadığımızı ifade eder.

   
 6. bunu anlıyorum ama harflerle bişiler yapanları pek anlamıyorum. samimiyetsiz geliyor. bir de yerli gülmek var tabi, yersiz olan da yakışıksız.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.