1 2 3 4 5 6 7 8

MemurÖğretmenler

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı ölçütlerine göre öğretmenlik hakkına sahip memurlardır.Yüz binlerce aday arasından KPSS ile memurluk kazanmayı başarabilmiş nitelikli kamu personelidir.Şöyle ki:

  1)Memuriyet öncesi MEB'e bağlı özel öğretim kurumlarında asil öğretmen olarak görev yapmış ya da aday öğretmen durumundaki asil memurlar

  2)Kamu personeliyken üniversitelerin ilgili bölümlerini bitirmiş aday öğretmen olacak asil memurlar

  şeklinde ana hatlarıyla iki grup olarak ifade edilebilir memuröğretmenler,öğretmenmemurlar...

   
 2. Devletimiz için öğretmen açığının bir kısmını hem güvenilir hem verimli hem de Bütçeye ek yük getirmeden kapatabileceği en uygun çözümün adıdır memuröğretmenler...

   
 3. bunların bir kısmı kendi mesleklerine atanamayan,"boşta kalmaktansa p3 puan türüyle 4001 koduyla (düz memur) memurluk yapayım,ordan öğretmenliğe geçerim" diyen kişilerdir.

  şimdi mesela pttye düz memur olarak atanıyorsun,eyvallah,devletin verdiği bir haktır.

  atandıktan sonra,aday memurluk bittiği an,meb'e geçeyim diyorsun,işte orada dur.

  hem pttnin sistemini kilitliyorsun hem de sadece gk-gy puan türüyle girdiğin devlet memurluğundan,

  +gk-gy

  +eğitim bilimleri

  +alan sınavı

  +mülakat

  gibi süreçlerden geçilmesi gereken meb'e girmeye çalışıyorsun.kusura bakma bu köylü kurnazlığıdır.

  iş bu entry,sadece yukarıda anlatılan durumda olanlara hitaben yazılmıştır,onlarca farklı senaryo daha olabilir ve o senaryoları yaşayanlar bu entry'in muhatabı değildir.

   
 4. Hali hazırda kamu kurumlarında memur olarak görev yapıp gerekli lisans ve pedogajik formasyona sahip olandır memuröğretmen

   
 5. KPSS'siz ,ÖABT'siz öğretmen alımı aşikarken:

  1) Memurluk yapan öğretmenlerle aynı statüdeki,öğretmenlik kriterlerini taşıyan şehit-gazi-malul yakınları, memuröğretmenlere yönetmelikle kaldırıldı denilen "kurumlar arası geçişle" KPSS'siz ÖABT'siz hizmet sürelerine bağlı olarak Kasım 2016'da memurluktan devlet öğretmenliğine kaydırılmışlardır.

  2) 01.09.2016 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 674 sayılı KHK ile "devlet memuru da olmayan" özel eğitim-öğretim kurumlarındaki 5000 öğretmen KPSS'siz ÖABT'siz devlet öğretmenliğine Ekim 2016'da alınmıştır.

  3)Dilekçelerine istinaden KPSS ve ÖABT şartı olmadan 28 Şubat mağduru olarak adlandırılanlar memurluktan MEB öğretmen unvanlı kadrolara tekrar geçirilmiştir.

  4)Engelliler için ÖABT'siz E-KPSS ile alım ve öğretmenliğe geçiş yapılmaktadır.

  5)KPSS ile atanmadıkları halde üniversitelerin araştırma-öğretim görevlileri MEB öğretmen kadrolarına KPSS'siz ÖABT'siz geçiş yapabilmişlerdir.

  6)KPSS'siz ÖABT'siz milli sporcular MEB'e öğretmen olarak alınmıştır.

  MEB Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğindeki 31.08.2017 değişikliğinin KPSS ile memur olmak zorunda bırakılmış öğretmenlerin asıl mesleklerine kurumlar arası ve kurum içi geçişinin önünde engel olarak durması akla,mantığa,vicdana,hukuka,adalete sığmayacak artık görmezden gelinemeyecek mağduriyetin sahibidir memuröğretmenler...

   
 6. şehit yakınıyla,28 şubat mağduruyla,engelliyle,milli sporcuyla kendini bir tutanları gösteren başlık.

  darbe girişimi sonrası fetöcülerin ihracıyla oluşan öğretmen açığını kapatmak için yapıldığını zannettiğim 5 bin özelde çalışan öğretmenin alımını da doğru bulmuyorum,kpss ile alınacakların kontenjanı arttırılabilirdi.yine aynı şekilde üniversitelerde çalışanların da kpss olmadan alınmasını doğru bulmuyorum.

  ayrıca mesleğinin gerektirdiği yeterliliklere sahip kişi kpss+öabt'ye girip çatır çatır kazanıyor,bu şekilde olan en az bir kişiyi bizzat tanıyorum.üstelik gidip de kendini bir kez bile şehit yakınıyla,engelliyle,milli sporcuyla vs. özel duruma sahip insanlarla kıyaslamadı bu kişi.

  yani kısaca,kendine güvenen sınava girer kazanır kardeşim,daha zümreleriyle yarışa girmekten korkan kişi,2 milyon kişiyle yarışacak çocuğu nasıl yetiştirecek?

  Geçiniz,bakanlığın öabt'den kaçan kurnazları elediği yerinde uygulamadır efendim.

   
 7. Mağduriyet hakkında bilgi sahibi olmayanlar için gereksiz-yanıltıcı yorumlarda bulunmamaları için büyük emekle oluşturulmuş fazlasıyla ayrıntılı imza kampanyasının içeriğinin sahibidir memuröğretmenler.

  İmza kampanyasının adı:

  31.08.2012 Yönetmelik değişikliği mağduru memuröğretmenler,öğretmen unvanıyla meb'e...

   
 8. "güya" kendi mağduriyetleri sebebiyle başkalarını ve çalıştıkları kurumları mağdur ettiğini bile anlamayan ve empati yapamayanları gösteren başlık.

  şimdi x kurumuna gidip düz memur olacaksın,sonra meb'e geçeyim diye,hem seninle aynı tercih döneminde,sırf sen daha yüksek puanla tercihte bulundun diye o kadroya yerleşemeyen kişiyi mağdur edeceksin, hem meb'e geçerek önceki kurumun olan x kurumunu, işleyişini ve düzenini bozarak mağdur edeceksin, hem de akademik yeterliliğinin olmadığını çok iyi bildiğin için öabt'ye girmeden,öabt'ye giren adayların kadrolarını azaltarak onları mağdur edeceksin.ayrıca atandığında bir de zorunlu hizmetten muaf olmaları gerekiyormuş-gülücük-

  bir kişi Meb'de öğretmen olacaksa yolu bellidir,binlerce zümresi gibi girer kpss+öabt'ye,bileğinin hakkıyla alır kadrosunu-unvanını,kimseye de yalvarmaz,"gerçek" öğretmene de bu yakışır,değil mi?-gülücük-

  meb'in liyakati sağlamak adına yaptığı ve köylü kurnazlıklarının önüne geçtiği adil uygulamadır.

   
 9. Özel sektör icin yetkinlikleri yeterli olmayan külfetler

   
 10. Sayın Pervin Kaplan'ın da son olarak "ücretli yerine memur öğretmene geçiş verin" başlığıyla kaleme aldığı aklın yolu,çözüm yolu olarak MEB'e öğretmen unvanıyla geçişleri ile ilgili yazılar yazdığı, KPSS puanıyla atanmış asıl mesleklerine devlette geçiş yapmak isteyen TTK ve MEB ölçütlerine göre öğretmen olan hatta içlerinde memuriyet öncesi yüzlerce öğrenciye emek vermişlerin de çok olduğu bildiğiniz gerçek öğretmen gerçek memurdur memuröğretmenler.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.