1 2 3 4 5 6 7 8

maaş kartlarının adamda olması

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Maaş kartının uzaylıda olmasından daha olası olan durumdur.işin şakası ailesi olan kişi kart kendinde de olsa bunu eşine çocuğuna kullanıyorsa zaten sorun teşkil etmemesi gerekir.isteyince eşine de verir/vermelidir.

   
 2. ataerkil aile yapısına sahip olmamız sebebiyle, kartın evin reisine verilmesi durumu. çalışan kadın gönlüyle verdiyse sorun olmayacak, eşi istediği için vermek zorunda kaldıysa, kadının içinde hep, kendi maaşını çekememinin üzüntüsü olacak durum.

   
 3. eğer ortak bir yaşam paylaşılıyor ise pek de sıkıntı yaratmayacak durumdur. paraların bir kişide toplanması ihtiyaçların giderilmesi ve çarçur edilmemesi açısından daha verimli olacaktır zannımca...

   
 4. maaş kartlarının kadında olmasından daha az tehlike arzeden durumdur. hayır kocana maaş kartını vermek zoruna gidiyorsa çalışma otur evde ablacım. nedir yani?

   
 5. Aile için geçim çabası sebebiyle, kadının içerde olduğu gibi dışarda çalışmasının karşılığı olan, maaş adı verilen karşılığın ele geçebilmesinin kocanın hamlesine bırakılması.

  Ben bilirimki bu sebeple nöbetten çıkıp eve gidecek parası olmayıp arkadaşından 10tl borç alan arkadaş ..Paralar bir kişide değil ortak hesapta toplansın ,aile güven meselesiyse kart niye kocada ?

   
 6. Erkek eşine saygısının olmadığına inandığım durumdur.Eşinin maaşının ne kadar olduğunu bilmemekle birlikte kendi maaşından da haberdar olmayan kadınlar tanıyorum.Ben maaşımı çekmem beyim çeker...

   
 7. Maaş kartlarınin erkekte olması demek: eve ait aileye ait tüm harcama sorumluluğunun onda olması demek.

  Bu da daha dikkatli ,sorumlu ,adil ve geleceği güvence altına alacak şekilde harcama yapmasıni gerektirir.bu bilinçle davranıyorsa sorun yok demektir.amavyok sırf kadınin elinden parayı ,alayım bana bagimli olsun ,ben ne verirsem onu harcasın ,ben aile reisiyim falan filan bunlar yanlış.evliligi bitirir.

   
 8. madamda olmasından yeğdir.

  tabi ki adamda olacak diyeceğim ama adam ile ne kast edilmiş bilemedim.

   
 9. çalışan kadınların bir çoğunun maaş kartlarının eşlerinde olduğunu belirten söz.

   
 10. Önemsiz bir detay.

  Eger aileysen kadinda da olabilir erkekte de.

  Aksi durum varsa ya evlenme ya boşan

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.