1 2 3 4 5 6 7 8

kuş sesi

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. an itibariyle kulağıma gelen ve mutlu olmamı sağlayan sestir.garip bir melodi oluşturan bu sesler huzur veriyor insana nedense.

  yaz mevsiminin gelişi ve havaların ısınmasıyla gök yüzünde vuku bulan, kulakları olduğu kadar gönülleri de şenlendirendir.

  bir kaç türün bir arada olduğunu ve değişik dillerde konuştuğunu düşünüyorum.her biri farklı sesler çıkarıyor ve bir şeyler anlatıyorlar adeta.

  zamanında kuş dili öğrenseydik böyle meraklara gark olmazdık zannımca...

   
 2. özellikle sabahları erken saatte harika bir doğal resital.

   
 3. cik.

  üst dairemizde henüz oturan yok ve balkonuna güzel sesli kuşlar yerleşti. aslında yerleştiklerine iki üç hafta göz misafiri olduk. bizim balkon camından görüyorduk çöpleri, dalları taşıdıklarını. kuşların inşaat çalışmaları tamamlanmış olmalı, taşıma işlemi yapmıyorlar. sabah kahvaltıda balkon kapımız açıktı, cik cik cik cik hiç durmadan konuşuyorlardı. babama dedim ki bizim iki muhabbet kuşunu da balkona getirelim de konuşup anlaşırlar belki. belki de dilleri farklıdır.

  gugıl teyzeye kuş sesi yazınca tanımından ziyade video veya ses kayıtları içerikleri sıralanıyor.

   
 4. cennete ait sestir, nasıl da kendi dünyalarına ait, cıvıl cıvıl...

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam