Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

kupa finalinde 5-1 yenmek vs ligde 6-0 yenmek

paylaş araştır

1. kırmızı-sarı-lacivert takımın kendi arasında yaptığı müsabakalardan sosyal medyada sürekli gündemde tutulan iki örneğinin karşılaştırmasıdır.

ligde kaybedilen 3 puanın bir şekilde telafisi olduğu için sanki kupa finalinde yaşanan daha büyük hezimet gibi duruyor bana göre.

2. 6-0 unutulmaz, umutturulamaz, bundan da daha büyük hezimet yoktur. Ayrıca karşılaşmanın 6 Kasıma gelmeside güzel bir tesadüftür.

6 Kasım her Galatasaray taraftarının o gün için karın ağrısıdır. Fenerbahçe taraftarının ise güldüğü eğlendiği bir gün olarak devam edecektir.

3. 6-0'ın hem daha farklı bir skor olması hem de sarı-lacivertin yine 6'da 0 çektiği şampiyonlar ligi sezonu ve paradan 6 0'ın atıldığı yıl gibi hep 6 ile 0'ın beraber anıldığı bir dönemde yaşandığı için daha dikkat çekici olan karşılaştırma.

4. 6 kasımın başkaları için de karın ağrısı olduğunu bildiğimizden dolayı kupa finalini daha büyük hezimet gibi gösterme çabasını normal karşıladığımız başlık.

ne de olsa papermoon kardeşleri. tabi ki abisini tutacak.

5. her ikisi de 8-0 kaybetmek kadar rezil bir durum olmayan karşılaştırma.

6. hem 5-1 kaybediyorsunuz hem kupayı kaybediyorsunuz bundan daha büyük kayıp var mı

7. aklıma platini'nin "büyükler kupalarla, küçükler ise onları yenmekle övünür" sözünü getiren karşılaştırma.

8. futbol izleyicisi gözüyle ikisinden birini tercih etmenin neresinin yanlış olduğunu anlamadığım versus. nasıl bir yaklaşım tarzı nasıl bir yorum anlamak güç.

dahası bir camia birini sürekli gündemde tutarken diğerinin o kadar da öyle lafı olmuyor.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.