1 2 3 4 5 6 7 8

küfür etmek

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Öfkesini kontrol edemeyen kadın veya erkeklerin yapıtığı hoş olmayan davranış biçimidir.

   
 2. küfür diğer adıyla sövmek fiili, esas olarak iki nedenden dolayı yapılır. birincisi küfür; yapı itibariyle sinirli, çabuk ve ani öfkelenen, empati yapamayan, anlık karar veren insanların tarzıdır. ikinci olaraksa, cinsellikle ilgili sorunu olan insanların kendini ve bilincini bu şeklide ön plana çıkarma arzularıdır. her halükarda, hem öfkeli hem de cinsel takıntıları, sorunları olan insanlar sıklıkla küfür etme eğilimindedirler. bunun dışında yetişme tarzında , yani ailesel yatkınlık ve geleneksel küfür kültüründe büyüyen çocuklar da yetişkin olunca küfür etmeye meyillidirler.

   
 3. freud'un bir yazısında alıntı yaptığı bir ingiliz yazar; " düşmanına mızrak atmak yerine küfür eden ilk insan medeniyetin kurucusuydu " der. bana göre de haklılık payı vardır, kızgın bir kişi o kızgınlığını fiziksel, somut bir eylemle karşıya zarar vermek yerine soyut bir söylemle geçiştirebiliyor olması iyi bir şey. trafikte her kızdığınızda inip sopayla adam öldürmek yerine kallavi bir küfür sallayıp yola devam etmek daha pratik ve zararsız.

   
 4. neden küfür ediyorsunuz ?

  Neden hakaret ediyorsunuz ?

  zaman sadece bir yanılsama...

  hafıza denen şey de çok acımasız.

  kırılan kalplerin sesleri duyulmuyor.

  duyulabilseydi nasıl olurdu acaba ?

  cam kırılması gibi değil, gök gürültüsü gibi.

   
 5. Aciz insan eylemidir.İnsanı hayvandan ayıran özelliklerden bir tanesi konuşma yeteneğinin olmasıdır

  Konuşarak iletişim kurmak yerine,küfrederek,kabalaşarak,bağırıp çağırarak üste çıkıp,karşısında ki kişiye sözel şiddet uygulamak tam olarak gelişimini tamamlayamayan henüz olmamış kişi davranışı

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam