1 2 3 4 5 6 7 8

klavye kullanmaktan yazı yazmayı unutmak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. sürekli klavye kullanarak iş gören kişilerin zamanla kalemle yazı yazmakta zorlanmalarıdır. özellikle katiplerde bu durum çok görülür. kalemle yazı yazmaya gelince elleri sanki daha önce hiç kalem tutmamış gibi hissederler. yazı yazmakta zorlanırlar.

   
 2. el yazısının teknoloji karşında savunmasız kalması.

  eskisi gibi kalem ile işlem yapmıyoruz, kısa notlar almak yerine. o bile bizi rahatsız ediyor. hem okunaksız, hem sevimsiz geliyor. benim gibi fazla yazı yazmayı sevmeyen kişiler için tamamen işkence. kalemi bastırarak yazdığım zaman bileğim ağrımaya başlıyor ve ben el yazımı düzeltmek zorundayım. gireceğim sınav klasik yazılı, mecburen yazı düzelecek. aslında yazım çok kötü değil ama küçük olmasın diye arkadaş tavsiyede bulundu. o yazı nasıl büyüyecek bilmiyorum.

  üstelik klavye de yazdığım kadar hızlı değilim el yazısında. hatta burada yazarken cümlelerim daha derli toplu ama yazarken aklımdan uçuyor yazacaklarım.

   
 3. çalıştığım yerde günde beş altı kez imza bile atmadığım takdirde kalem tutmayı unutturacak kadar bir üst seviyeye çıkabilecek durumdur. o kadar az yazı yazmaktan yazımın şekli bile değişti iki harfi bir araya getirmekte zorlanır oldum. ayrıca ne zaman elime kalem alıp bir şeyler yazsam okul yıllarında kalemin elimde yarattığı oyuk tekrar ortaya çıkıyor. kalemle çok fazla yazı yazma yüzünden parmak kemiğim bile kalem kalınlığında içeriye doğru çökmüş. klavye bana kurtuluş oldu.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.