1 2 3 4 5 6 7 8

Kezban

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Köyden eğitim amaçlı büyük şehire giden , daha sonra değişime uğrayan , bir kaç kitap okuduktan sonrada çevresindeki kimseyi beğenmeyen " dünyanın en gözel gadını benim " edasıyla ortalıkta arz-ı endam eden hatun tiplemesidir..

   
 2. kötü kadın demekmiş sözcük anlamı

   
 3. Anlamı bilinmeden çocuklara konulan kötü isimlerden biri.

   
 4. zihnimde, kocaman basenleriyle dar pantolon giyip, sakallı bıyıklı yüzüne makyaj yapan kız imajını canlandıran bir kız türü.

   
 5. Kelime anlamının arapça tükezziban(yalanlayan)'dan geldiği yanılgısının oluştuğu kadın ismi.Aslında anlamı ev kadını demektir.

   
 6. kuran-ı kerimde anlamı yalancı olarak geçmektedir

   
 7. farsça bir kelime olup aslında kezibandır. ev hanımı demektir.

   
 8. aslı farsça'da kedban (ev hanımı) olmasına rağmen kuran-ı kerim'de rahman suresi'nde geçen ve arapça'da yalanlayan anlamına gelen tükezziban (Febieyyi alai rabbikuma tukezziban) kelimesine benzerliğinden dolayı çoğu kişilerce uzak durulan hatta konulması günah zannedilen isim.

   
 9. bazı kendini bilmezlerce bir kadin ismi olmaktan cikarılıp, bir kadin modelini temsil eden davranış sembolü olan isim.

   
 10. varoşların güzeli anlamına gelen , erkeklerin nefes alsın yeter tanımlamasının bir model üstü ,sık sık atarlanan,bir yakışıklı erkek gördüğünde eriyen kadın cinsi.arabesk rep dinlerler ,enteresan bir giyim tarzına sahiptirler,küfürlü konuşanlarına çok sık rastlanır

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam