1 2 3 4 5 6 7 8

Kendisine kıyafet dikmek

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Dikiş dikme,makina kullanma tekniklerini bilen kişinin, beden ölçü ve tarzına uygun kendi model seçimlerine bağlı çıkardığı kalıplardan kumaş üzerine uyguladığı zevkle çalıştığı el becerisi hünerliliği. Yapılan işlemin kişiye hem bütçe yönünden katkısı hem de elinden gelen maharetin başarmışlığına moral verir.

   
 2. kendi söküğünü dikemeyen terzinin yapamayacağıdır.

   
  (Bkz: terzi)
 3. provası biraz zorlayıcı olan dikiş işidir.

   
 4. hobi amaçlı yapılabilecek zevkli bir iştir. sıfır kumaştan dikmek oldukça zor olsa da, mevcut dikili giysilerde ufak tefek rötuş yaparak ortaya gayet başarılı kıyafetler çıkar. örneğin tek cepli uzun kollu gömleğin kollarını keserek bu kollardan ikinci cebi yapmak ya da bir pantolonun paçalarını kesip şort yapıp yanlara da paçalardan kargo cep dikmek. tabi bütün bunlar için evde dikiş makinesi olması gerekiyor ve makineyi de kullanmayı bilmek gerekiyor.

   
 5. "Kedisine olmasın o" zira diğer türlü anlatım bozukluğu vardır.

   
 6. beden ölçüsünü biliyor ve işin erbabı ise mümkün olan eylemdir.

  insanın kendisine elbise dikmesi emek ister. hayal gücü ve mahir eller ortaya güzel eserler çıkaracaktır. moda tasarımcı iseniz zaten olur bu iş.

   
 7. El becerisi yüksek olan kişilerce yapılabilecek eylemdir. en özendiğim tiplerdir ayrıca. kıyafet dikmek en işe yarar kabiliyet olsa gerek.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.