1 2 3 4 5 6 7 8

Kendini yenmek

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. yalnızım çünkü zirve tek kişiliktir gibi zırvalardan bahsetmiyorum

  sırasıyla kimliği, kişiliği, kendiliği ve hatta benliği yenmeye kadar uzanan bir iç savaş senaryosu

  huzura giden yolda bu savaşlarda ciddi savunmalar yapmak ve hatta ciddi zaferler kazanmak gerekir.kendiyle savaşması gerektiğinin farkında bile olmayan aymaz yığınlar, kensiyle savaşmaya cesaret edemeyen yığınlar, kendiyle olan savaşta defalarca kez yenik düşmüş yığınlar var.

  bravo sana be çocuk diyememiş ki iç dünyasında, kendini yenme azmini, cesaretini hiç gösterememiş ki.kendini yenmeye çalışmak büyük cesarettir çünkü bu eylem önce kendini beğenmemekle başlar, ben bir halt değilim demekle başlar.

  Bütün ilişkilerinde başkalarına yenilmemek ve başkalarını yenmek üzere pozisyon alan tiplere bakıyorum da başlıca sorunları kendileriyle olan savaşta yenik düşmeleriyle ilgili gibi görünüyor.

   
 2. Bir ben vardır bende, benden içeri.

   
 3. vazgeçtim birlikte takılıyoruz.

   
 4. bence,

  kendine kaybetmek de olabilir diğer taraftan bakınca. aslında içinde ne kadar çok ''sen'' taşıyorsan o kadar çok mücadelen vardır. içimde üç tane ''ben'' varsa birisi diğer ikisini yenmek zorundadır. ya bir de içimizde bir ben mangası, bölüğü, alayı... varsa o zaman içimizde ne meydan muharebeleri dönüyordur kim bilir.

  azıcık kafam karıştı bu konuda. içimdeki diğer benler başka şeyler söylüyor sanki.

  bende çoklu kişilik mi vardır nedir?

  değişik kullanıcı adlarıyla değişik kişilermiş gibi davranmak da bu duruma eşzamanlı olarak değerlendirilebilir.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam