1 2 3 4 5 6 7 8

kelime-i şehadet

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. islamın ilk şartı. manası şudur: şahitlik ederimki Allah'tan başka ilah yoktur ve yine şahitlik ederimki Hz.Muhammed onun kulu ve elçisidir.

   
 2. bir insanın islam dinine inanması ve müslümanlığa geçmesi için söylemesi gereken söz.

   
 3. ölüm anında azrail ile burun buruna kalındığında şayet becerebilirsek söylememiz gereken tek şey.

   
 4. Bir Müslümanın sağken Allaha resulüne karşı en büyük sorumluluğudur

   
 5. şahit olma, allah ın varlığına şahit olup kabul etme

   
  (Bkz: şahit)
 6. ?Allah?tan başka ilah olmadığına ve Muhammed?in O?nun kulu ve elçisi olduğuna şahitlik ederim? anlamındaki, ?Eşhedü en lâ ilâhe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhû ve rasûlühü? ifadesidir.

   
 7. eşhedû enlâ ilahe illallah ve eşhedû enne muhammeden abduhu ve resûluhu

  şahidlik ederim ki allahtan başka ilah yoktur ve yine şahidlik ederim ki muhammed onun kulu ve elçisidir.

   
 8. mikrobun varlığından insanlık alemini haberdar eden pasteur, penisilini bulup insanları salak salak sebeplerle ölmekten kurtaran fleming, ilk kalp nakli ameliyatını yaparak insanlara yeni bir hayat bağışlayan doktor barnard, mikroenjeksiyon yöntemini icat ederek pek çok çiftin çocuk sahibi olmasını sağlayan doktor edwars ve daha nicelerinin, sırf ömrü hayatlarında bir kere bile söylemedikleri için cehennemde sonsuza dek cayııır cayır yanmalarına sebep olan kibir dolu cümle.

  öte yandan bu cümleyi bir kere bile söyleyip her türlü ahlaksızlığı, zorbalığı, hıyaneti, alçaklığı, soygunu, vurgunu, fuhşu, zinayı, şerefsizliği yapsanız bile o çok kibirli allahın cennetinde hurilerle cima edebilirsiniz. şaraplar akan ırmaklarda çimer, avakado yerken peygamberinizle birbirinizi gıdıklayabilirsiniz. insanlığa faydalı işler yapıp çağ atlatan garibanlar cehennemin kaynar kazanlarında fokurdarken üstelik...

  allah akıl fikir versin diyeceğim ama, sanırım size gösterecem dediği o çok nurlu cemaliyle beraber kendisi de ortalıkta yok!

  selam ve dua ile...

   
 9. islam dinine şehadet ederek girildiği gibi bir kelimenize bakar dinden çıkmak da, önemli olan sürdürebilmektir.

  dünyanın çeşitli yerlerinde müslüman olarak doğmamış insanlığa faydalı olmuş kişilerin cenete mi cehenneme mi gideceğini ancak allah (cc) bilir. şimdi siz müslüman bir ülke de doğmuşunuz ancak insanlığa faydalı da olamamışsanız yine allah (cc) bilir. bize ne demiş yaradan, insanoğluna peygamber ve kitap gönderdim halen inkar etmekteler diyor. üstelik helak ettiği kavimleri gòstererek açıkca tehdit ediyor ki sen hem inkar edeceksin hem de cenneti isteyeceksin.

  şimdi bu bilim adamlarına kitap gönderildi mi? evet. inkar etmiş mi? bilmiyoruz. bilmediğimiz birine sen cehennemde yanacaksın diyebilirmiyiz? elbette diyemeyiz. bildiğimiz bir kişi için bile bu tahmini yapamayız sadece bize yanlışını göstermek düser. akıl var mantık var. seni yaradana nankörlük ediyorsan şirk koşuyor isen zaten allah (cc) tehdidini yapmıştır.

  tur dağında musa aleyhisselam cemalini görmek istemiş, allah (cc) o zaman şu dağa bak yerinde durabiliyor ise dediğınde musa aleyhisselam bakmış, dağ un ufak olunca bayılmıştı. allah (cc) ne gökte ne yerde sana en yakın yerde, uzakta aramana gerek yok..

  cennet dediğimiz yeri inşa edende cehenneme odunu götürende insandır. hangisini seçmen sana bırakılmış. 100 derece cennet olduğu rivayet edilmiş en üst makam firdevs olduğu insanların bu cenneti istemelerini peygamber efendimiz (sav) söylemiştir. daha ilerisine cümlemiz yetmez..

  görelim mevlam neyler neylerse güzel eyler diyelim..

  tanım; islam dininin şartıdır..

  saygılar

   
 10. kafası masallar, akılla bağdaşmayan adı üzerinde efsaneler, karakterler ve "şeylerle" dolmuş/doldurulmuş kimselerin pek kıymet verdikleri söz öbeği.

  ben allah olsam, böyle şeylere inananları değil cennetime, cehenneme bile koymazdım. önce "aşağılık maymunlar"a çevirir, sonra yok ederdim.

  firdevs'in yalnızca bir kadın isminden ibaret olduğunu anlamadan ölmezsiniz umarım. size edecek tek duam bu.

  selam ve dua ile...

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.