1 2 3 4 5 6 7 8

karavan

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Bir otomobilin arkasına takılan, hem taşıt hem konut olarak kullanılan üstü kapalı araç. çoğu kişinin hayali

   
  (Bkz: hayal)
 2. Farsçadan dünyaya yayılmış bir kelime.

  kervan: uzak yerlere eşya taşıyan yük hayvanı katarı

  bu katarlar deve, at, katır, eşekten oluşuyor.

  karvan ( karban ) : kervan

  kervana: soygunculara ve tehlikelere karşı birlikte eşya taşıyan tacirler.

  arapça karşığı: kafila ( Kafile )

  ilginç not: tarihte kervanların rahat etmesi için sadece kervansaraylar yapılmamış. belli güzergahlarda hayvanların ve insanların güneşten ve yağmurdan korunabilmeleri için üzeri kubbe ile korunaklı uzun koridorlar da inşa edilmiş.

   
 3. Eskiden hiç sevmediğim ama şimdilerde özgürce her yerde olabilme şansı tanıyan bir araç olarak gördüğüm mükemmel bir icat.keşşşke benim de olsa:))

   
 4. bu aralar bu aktiviteyi yapmayı o kadar çok isterdim ki..

  zamanın yorgunluğu çok üstümüzde .

   
 5. ıssız bir yere park edilirse içinde yaşamak çok güvenli olacak tekerlekli ev.

   
 6. araçlılar değil ama çekme karavanlar uygundu bir dönem.

  tabi son durumlarını bilmiyorum.

  artık onlar da fiyat olarak ulaşılmaz seviyeye çıkabilir.

   
 7. Ben buna tekerlekli ev diyorum,eskiden olsa hiç bana göre demezdim,şimdi öyle bir araçla her yerde olabilme ihtimali çok güzel,özgürce kafa nereye biz oraya durumu,insan zaman geçtikçe fikirleri de değişebiliyor,şimdi olsa da gitsek be ya...

   
 8. hayalimdeki araç

  ege kıyılarında yaz aylarında köy köy kasaba kasaba ilçe ilçe gezecek insan bütün güzel koylara demir atacak var işte bir hayalimiz..

   
 9. TLC' de "çingene düğünleri" ni konu alan gerçek kesitte ABD' de yaşayan çingenelerin hayatı ile bütünleştiğini gördüğümüz yaşam alanı. Yaşam alanı diyorum çünkü "biz çingeneler karavanlarda yaşarız" cümlesi sıkça tekrar ediliyor. Ayrıca çingene tabirini de çeviriye referansla kullanıyorum.

  Karavan yerleşik olmayan, yerleşik olmak istemeyen ya da zorunlu olarak yerleşik olamayacak bir kültürün simgesi. Aslında karavan içerisinde yerleşikler, çünkü karavan sitelerinde yaşıyorlar. Yine de gerektiğinde başka bir karavan sitesine taşınmaları- karavanları ile birlikte taşınmaları çok kolay.

  Karavan tatili yaptım. Ortalama bir karavan dahi standart bir otel odasının konforunu sağlayabiliyor. Üst segmentlerde ise gerçekten 5 yıldızlı otel odalarını aramıyorsunuz.

  Sürekli yaşamak için tercih eder miyim? Açıkçası Kendime hasırdan kulübe yapıp sabit kalmayı tercih ederim. Bu da olmadıysa kartondan bir şeylerin içinde barınırım. Zaten bu hallerde karavana verecek param da yok demektir.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.