1 2 3 4 5 6 7 8

Kararsız Seçmen

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Yularından tutup nereye çekersen oraya gidecek kitledir.Ne yazık ki ülkenin kaderini belirleyecek ve herhangi bir partiyi iktidara taşıyacak olan seçmende bu kararsız kitledir.

  Son dakikaya kadar karar veremezler, sandık başında karar verirler ve seçimden sonra bile hala kararsızdırlar

   
 2. kendisini temsil edecek adayı bulamayan seçmene yakıştırılan durumdur.

   
 3. Hayat görüşü ve ideolojisi tam olarak yerine oturmamış,oyunu rüzgarın akışına bırakmış, kötünün iyisini seçmek için git gel ler yaşayan ve her seçimde belirleyici rol oynayan kitledir

   
 4. belli bir görüşü yada eğilimi olmayan söze ve icraata göre karar verebilecek yada birisinin fikrine uyacak yüzer gezer seçmendir.

   
 5. Ülkenin kaderini belirleyen,son dakika kararlarıyla iktidarı belirleyen kararsız kasımlardır

   
 6. Güvenebileceği bir aday parti olmamasından kaynaklanan kime oy versem pişman olacağım durumu. Ayrıca körü körüne bir partiye baglanmamiş olan insanların düşeceği durum.

   
 7. geçmiş seçimlere göre sayısının daha fazla olduğu düşünülen seçmenlerdir. yapılan icraatlar, partinin benimsediği siyasi görüş, söylenen sözler,verilen vaatler gibi çeşitli faktörler bu seçmenlerin hangi partiye yönleneceğinde etkili olabilecek faktörlerdir.

  şahsi fikrim sayıca fazla oldukları ama bulundukları görüşteki partiler arasında kararsız kaldıklarını düşündüğüm kişilerdir.yoksa sol görüşlü bir kişinin bir sağ partiye ya da tam tersinin olacağını zannetmiyorum.

   
 8. a'mı diyim b'mi diyim c'mi diyim d'mi diyim diyen seçmendir(zamanında dikkat Şahan çıkabilir'i izleyenler hatırlayacaktır).alternatifin az olduğunu ve olan seçeneklere de kafası pek yatmadığı için son ana kadar kafasını netleştiremeyen oy kullanıp kullamayacağı da belli olmayan kişidir.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam