1 2 3 4 5 6 7 8

kar görmeyen ama soğuğu iliklerde hissedilen bir il

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. tozunu görsek sevinç çığlıkları atarız. Yazık bize cidden çok yazık. Bıcak gibi soğuk keserken burunumuzun ucunu tozuna hasret kaldık biz yine.Görmek için 15 km gitmeye kalksak 3 saatte anca ulaşabiliyor dönüş desen ayrı çile. Tabiki İzmir merkez.

   
 2. kar görmek isteyen izmir'lilere naçizane tavsiye bakınız. (tam yerine rast geldi...)

   
  (Bkz: kanadaya yerleşen izmirli)
 3. Erzurum'da kar yağsa üşüyen illerdendir.

   
 4. Zararda olan ildir. Başka yerlerde kar yağar, böylece en azından havanın soğuğu kırılır, karlar eriyince kadar hava daha ılıman kalır. Burda ise kar yağamadığı için hava soğuk olduğu ile kalır, dondurucu soğuklarla başedilmeye çalışılır. Aynı durum geçen haftalarda başımıza geldi. Hemen dibimizdeki yerde kardan yollar kapandı, trafik durdu, hayat felç oldu; bizde bir kar tanesi bile düşmedi ancak soğuktan titredik, "komşuda kar yağar, bize soğuğunu yemek düşer" dedik.

   
 5. yozgat.

  erzurum da kar yağar, biz üşürüz. erciyes'e kar düşer biz donarız. sivas'a kar yağar yine biz üşürüz. bu nedir ya, sanki bizde hiç soğuk yok. bizde de kar var, soğuk var, bir de çevre illerden gelmese olmaz.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam