1 2 3 4 5 6 7 8

kadir gecesi

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Kuranı Kerimin indirildiği bin aydan daha hayırlı olan gecedir.

   
 2. rivayetlerde ramazanın 27.gecesi oldugu belirtilen gecedir

   
 3. ramazanın son 10 günün de aranması tavsiye edilen kutsal gece

   
 4. bu gün itibarı ile İNŞALLAH hakkıyla iade edilecek olan, bize affımızI VERECEK, kaderimizİn güzelliği, dualarımızın kabulu, ceNnete girebilmek için fırsatların yağdırıldığı,KURANIN İNMESİYLE bereket ve feyzi ARTIRILMIŞ MÜBAREK VE KUTSAL gece.

  RABBİMİN DUALARIMIZI KABUL ETMESİ DİLEĞİYLE.. AMİN

   
 5. Yaradanın duaları kabul ettiği,meleklerin saf saf dizildiği,1000 aydan daha hayırlı olduğu söylenen ramazananın en mübarek günü.Bu geceyle ilgili ayet vardır.Ramazanın son bir haftası içinde bir gece olduğu ve en büyük olasılıkla 26'yı 27'ye bağlayan gece olduğu rivayet edilir.

   
 6. kur-an'ı kerimin indirildiği 1000 aydan daha hayırlı olan af ve mağrifet kapılarının ardına kadar açıldığı hayır ve bereketin edilen her dua ile arttığı ramazanın son 10 gününde aranacak ve kendini o kadar güzellikle belli edecek gecedir.

   
 7. doğan çocukların adlarının erkekse Kadir kızsa Kadriye konduğu mübarek gece.

   
 8. bu yıl ramazanın 25. gecesine denk gelen mübarek gece

   
 9. günü kesin olmamakla beraber O gün oldugu düşünülen gündür.

   
 10. ramazan ayının her yıl 10 gün öne gelmesi nedeniyle ne zaman olduğu belli olmayan gecedir. belki bugün de olabilir, yarın da. mübarekliği kuranın o gece indirilmesidir. halbuki bunu söyleyenler kuranın 23 yıl içerisinde peyder pey indirildiğini de söylerler. elbet buna da bir tevilleri vardır. mubarek olsun.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.