1 2 3 4 5 6 7 8

kadınların da kahveye gitme lüksüne sahip olmasının gerekliliği

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. kadınların da;evden, ev işlerinden, çocukların ödevlerinden, yemek beğenmez yardım etmez kocaların, iş dönüşü onları ayakta kapıda bekleyen her bi şeyden kahvehaneye sığınarak iltica hakkına sahip olması gerektiğini düşündüğümden mütevellit açtım bu konuyu.

  pozitif bir ayrımcılık yapılsın hemmmen tahsis edilsin bu hak kadınlara da

  bi okey oynasak

  biraz sohbet muhabbet etsek kız kıza

  çay falan içsek bol karbonatlı

  sigaranın dumanına sarsak stresi

  bla bla bla.......

  tanım: kadınların ruh sağlıkları açısından bir zorunluluktur

   
 2. ah keşkeeee diye uzun uzundıya keşkeler sıralanan erkeklerden kalacak olan rahatlık ve az kafamı dinleyeyim lüksünde taviz verilmeyecekleri kıskanç rahatlama ve dinlenme seansından da kadınların mahrum bırakılmaması kampanyası.

  destekliyorum....

  hey dünya !desek sesimizi kaç kişi duyar ?hayır duysalar da eminim kanal değiştirirler, ne tatava yaptılar diye .

  yahu şu dünyada erkekler işlerine gelen neyi duymuş da bunu duyacak..

  en normali dahi cevaben

  -çay mı içelim ne

  +e hadi koyda içelim .

  -neyse vazgeçtim..derken

   
  (Bkz: hüzün)
 3. bir referandum yapılsa başta ben;tüm erkeklerin evet oyu kullanacağı gerekliliktir (kahve bahane libido şahane)... şaka bir yana türk erkeğinin kendine biraz çeki düzen vermesini de sağlayacağı aşikardır...ama bu durum aynı mekanlarda sürdürülemez bir hal alacaktır... bir süre sonra rahat küfredememe ayılık edememe vs nedenlerden ötürü kahve sadece kadınlara kalacaktır...

   
 4. ataerkil bir toplumda yaşayıp, olmayacak şeyler istemenin aşikar bir örneği.

  hayal kurmakta parayla değil derseniz, hemen kuralım.

  Evde ütü, çocuk, yemek bizi beklerken, ben kahveye gidiyorum diye kapıyı çarpıp gidebilme lüksümüz olmalı ya da hayatım ben biraz geç geleceğim, arkadaşlarla okey oynamaya karar verdik. nerde diye sorarsan her zamanki yerde olacağım bir terslik olursa gelirsin artık. tabi gelmemen tercihimdir, tam okeye dönmüşken gömleğimi ütüle diye de gelme yani, arkadaşlarıma rezil olurum.

  ha birazda para kaybedebilirim ya da arkadaşlarla kavga falan edersek, gelip karakoldan alırsın. yanına da para almayı unutma kesinlikle, kahvehanenin kırılanlarını ödeyeceksin.

  tanım mı eksik ne :

  kadınların kafalarını dinlemek ve biraz da erkekler bu kahvehane de ne yapıyor acaba diye düşünmek için ihtiyaç olan durum.

   
 5. erkekler kahvede "gen"projesi mi yoksa gizli deneyler mi yapıyor gibisinden kadınlara "adamlar kahvede ne yapıyor acaba" diye düşündüren başlık...bizim kare geçen hafta uzay mekiğini tamamladı.. deneme uçuşlarına başlayacagız bugün...Allahım ya

   
 6. hiç özenilesi bir davranış olarak görmediğim ve lüks olarak da değerlendirmediğim kahvehaneye gitme olayına ilişkin, bir yazar hemcinsimin fazla önemsediğini düşündüğüm arzusu...

  çocukluğum sigara dumanı ve okey taşları şıkırtıları arasında memleket kurtarma sohbetlerine ev sahipliği yapan bu mekanlarda geçti. sık sık babamı almaya, çağırmaya giderdim kahvehanelere... maç günleri iyice çekilmez olur, normal nüfusunun iki üç katına çıkardı kalabalığı. sürekli espri ve alayların yöneltildiği bir iki meczup, tarihi kalıntı hüviyetinde beli bükülmüş geçmişi anlatmaya hevesli ihtiyarları, işsiz ve gelecekten ümitsiz ağzı bozuk gençleri, futbol hastası ve sürekli maç sonucu tahminine dayalı şans oyunlarıyla köşeyi dönme hayalleri kuran fanatikleri, sabah erken işini gücünü halledip bir çay iki sohbete koşan çiftçileri, esnafları... insan çeşitliliği kadar renkli mekanlardı.

  ama bir kadın dünyası için yine de ruhsuz, kaba ve soğuk mekanlar. Hem biz kadınlar iki gün gitsek üçüncü gün kendi kompleksliğimizde boğardık oraları da, aman eksik kalsın orası da istemezdim ben. biz sabah yürüyüş yapıp forma girerken sonrasında bir kahvaltı mekanında yapalım oturumları. hem sadece çay kahve içmek keser mi bizi bacım, şöyle donatsınlar masayı bir gözünüzü seveyim. (gülücük)

   
 7. "kızlar gelin haydi hava güzel gidip 2 el okey atalım" daveti ile hayat bulan gerekliliktir.

   
  (Bkz: na.rin)(Bkz: gönül uykusuz)(Bkz: pernur özdemir)
 8. kadınların zaten gün adı verilen okült toplantılarında ortamı kahvehaneden beter hale getirmelerinden ötürü çok da ihtiyaç duyulmayandır.

  çıkarken de ben 2 çay 1 kahve içmiştim, şu 50 liradan keser misiniz türü muhabbetler dönebilirdi.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.