1 2 3 4 5 6 7 8

Kabullenmek önemli

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Az önce birkaç okuduğum sözlük yazısından sonra bu başlığı açmak istedim.

  Kabullenmek çok önemli birçok konuda.

  Normalde hırslı bir yapım vardır ama bu insanı gerçekten çok yoruyor.30'lu yaşlara gelene kadar evet daha hırslı daha deli doluydum ama şu an birçok şeyi kabullenerek yaşamayı öğrendim.Bu çok daha konforlu ve huzurlu oluyormuş.

  Karşındaki gerizekalı mı?Laf anlatamadın mı?En fazla 2 kez dene,sonra onun bir gerizekalı olduğunu kabul et ve git.

  Ya da bu başlığa açmama vesile olan okuduklarımdan yola çıkarak;

  Birisine ondan hoşlandığını mı söyledin? O sana hayır mı dedi?

  Ne kaybettin?Sen bir cesaret gösterip yapman gerekeni yaptın ama "Sen elmayı seviyorsun diye elma da seni sevmek zorunda değil." gerçeğini düşün ve kabullen.Üzme kendini.

  Ne bu ilk reddedilişin ne de o bu dünyada son kez kendisine hisler beslediğin kişi.

   
 2. İnsanın hayatında yaşadığı bir takım üzücü olaylar sonucunda, elinde olmayan sebeplerle, gidişatını değiştiremeyeceği şeyler karışısında metin olup, dik bir duruş sergileyerek olan biteni içinde sindirip, kendi kendine teselli olmayı başarıp önüne bakmayı bilmesidir.

  Kabullenemeyip, neden böyle oldu, neden benim başıma geldi diyip dövünmenin kişiye hiçbir faydası olmadığı gibi zararı daha çoktur. Başlıkta bahsi geçen konu gibi olsa keşke kabullenilmesi gereken şeyler diye düşündüren durumlar vardır. Örneğin evladını anne karnında kaybeden ve bir daha evlat sahibi olamayan biri için bu durumu kabullenmesi çok daha zordur. Tabi ki kabullenmişlikte zaman da önemli bir faktördür. bazı olaylar sıcakken, taze yaşanmışlıkları kabullenmek daha zordur, olay üstünden zaman geçtikçe acı hafifler ancak hiçbir zaman sıfıra inmez. Bazen kişi çevresindeki en yakınına bile kabullenmiş gibi görünür ancak içteki sızıyı her daim hisseder. Çünkü hayat öyle ya da böyle devam ediyor.

   
 3. Kesinlikle..Olayın dumanı üstünde tüterken kabullenmek çok daha zor oluyor.Ama bir süre geçtikten sonra kabullenmek daha kolay... Sanırım ben de bunu yaş aldıkça öğreneceğim.

   
 4. Kendinin dışında gelişen olay ya da durumları değiştirmeye gücünün yetmeyeceğini idrak evresi.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam