1 2 3 4 5 6 7 8

japonların midesiz olması

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. yedikleri yiyeceklerden kaynaklanan yakıştırmadır. boğa cinsel organı, daha fetus halindeki yarı gelişmiş ördek yumurtası, köpek eti, köpekbalığı yüzgeci, hamam böceği, tırtıl gibi olan şişmanca bir böceğin kızarmışı ve çiği ve daha bir dolu garip gurup ağzınıza bile alamayacağınız yiyecek türleri. yapay marul bile yapıyorlar boyadan. çok ilginç, youtube'da yapım videolarına rastlayabilirsiniz.. adamlar 2 dkda marul üretiyor. O yüzden çoğu kişi tarafından kabul edilmiş olan midesizlik halidir. mideleri yoksa demek direk yemeleriyle çıkartmaları bir oluyor.

   
 2. Japonların "insanlar neyi yer neleri yemez" gibi bir kategorize işlemini hayatlarında asla yapmıyor olmalarından dolayı,taştan yumuşak herşeyi yemeleri durumudur.yediklerine bakınca keşke taşı yeseler daha iyi demeden de edemiyor insan.

   
 3. Her gördüğü sakallıyı dedesi sanan Bebek misali her çekik gözlü insanı Japon sanan insan görüşü olması neticesinde yanlış bir iddiadır. tam aksi bir şekilde Çinlilerin hiç hoşlanmadığı şey kendilerinin Japon sanılması, Japonlar için de Çinli sanılmaktır. Koreliler Japonları sevmez, Japonlar da Korelileri sevmez. Güney kore ve Kuzey Kore arasında süregelen savaştan bahsetmeye gerek yok. Bana göre sıralama ise Koreli, Japon, Çin olmaktadır.

  Bahsedilen yemek Kültürü Çinlilere aittir, Japonlara değil. Japonlar elit takılırlar ve öyle sanıldığı gibi Çinliler misali her şeyi yemezler.

   
 4. insanlıktan çıkıp protein ve besin olarak solucan yediklerini gördüğümde, insan demekten vazgeçtiğim yamyamlar.

   
 5. entryleriyle mide bulandıran konu.

   
 6. anladığım kadarıyla kimse kimseyi pek sevmiyor.

  yakın oturanlarda durum daha ciddi.

  balık yiyin balık, oh mis gibi okyanus balığı...

   
 7. lüks restaurantlarında en pahalı yemeğin insan cenininden yapılan bir yemek olduğunu biliyor musunuz ??İnternetten bakabilirsiniz.Tabii yüreğiniz ve mideniz bunu kaldırabilirse.

   
 8. Dunyada adini sanini duymadigimiz nerede oldugunu bilmedigimiz bir suru ulke var Ve bu ulkelerin her birinin kendine özgü beslenme kulturu var. O yuzden bir ulkeye, ulke insanlarina beslenme kulturleri uzerinden yapilan hakaretleri, yakistirmalari cok sacma ve gereksiz buluyorum.

  İnsanlar dogduklari buyudukleri cografyanin beslenme kulturuyle yasamaya alisirlar. Farkli ulkerin yemek kulturunde olan seyler hic gormedigimiz ve bizim kulturumuzde olmadigi icin bize tiksindirici gelebilir. Ama bu bize o ulkenin beslenme sekli uzerinden o ulkeye hakaret etme hakki vermez.

  Kucuk cocuklari dusunun akli ermez denildigi yaslardaki cocuklari. Mukozasini yiyen, karincayi agzina atan, topragi agzina atan, hatta dışkı yemis cocuklari bile duymustum. Buyudukce akliniz ermeye basladikca ve ailenizin de uyarilariyla yenecek ve yenmeyecek seyleri ogreniyorsunuz. Sizin kulturunuzde herkes minik kurtlari yiyorda ve sizfe kucuklugunuzden itibaren bunu gormusseniz size o normal gelir. Tam hangi bolgelere ozgu bilmiyorum ama daha cok adanali arkadaslardan duydugum mumbar ve sirdan mesela her bolgenin insani yiyemez. Tiksindirici bir goruntusu var o yemege hakim olmayan bolgelere gore. Ama onun cok tuketildigi bolgelerde cok sevildigi soyleniyor. Özetle yemek bir kulturdur ve o cografyaya aittir. Sizin cografyanizda o yenmiyorsa midesizlik degildir.

  Ha sirdan, mumbar, kokorec yemissin ha hamam bocegi, kurbaga bacagi, salyangoz yemissin gozumde ayni. Bazilari diyecek ki:'mumbar, sirdan kokorecle hamam bocegi ayni sey mi nasil kiyaslarsin?' bana göre ayni. Ya iste siz yemiyorsunuz diye o seyleri yiyenler midesiz olmuyor. Bir de yiyenlere sormak lazim onlari.

  Evet uzakdogu kulturunde yedikleri cogu sey bana da tiksindirici geliyor ama yemek kulturlerinde onlar var diye onlara midesiz deme curretinde bulunamam. Kimse de bulunamaz!

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.