1 2 3 4 5 6 7 8

İstiklal Marşı okunurken sakız çiğnemek

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Emre Mor"un yaptığı çirkin harekettir.

   
 2. türkiye rusya hazırlık maçında oyuncu emre mor'un saygısız davranışıdır.

   
 3. Türk'ten çok İskandinav olan futbolcu hareketidir.

  abartmaya gerek yok, adama biz yalvardık gel bizde oyna diye, ne bekliyorduk bizim gibi olmasını mı?

   
 4. ne var, n'oolmuş yani dedirten durum.

  omo ostoklol morşo, omo kotsol falan geyiklerini bırakınız efendiler.

  çirkin hareketse kime göre neye göre? ayet mi bu marş? kutsal metin mi? kaldı ki kutsallık bile bir kabul değil mi? ,

  adam bizim gibi faşist ve totaliter bir ülkede yetişmediği için ulusal marş'a sadece ulusal bir marş olarak bakıyor. olması gerektiği gibi yani. ne eksik ne fazla. kutsallık atfetmiyor. saygı duymadığını söyleyemezsiniz. herkes sizin ilkokulda hazırola geçmenizle saygılı olunacağını düşünmüyor. düşünmek zorunda da değil. özgürlükçü bir düşünceyle yetişti diye onu yargılayamazsınız. danimarka'da mı hollanda'da mı nerde büyümüşse artık son derece doğru bir hareket yapmıştır. adam asker mi esas duruşta dursun? savaşa mı çıkıyor da milli hamaset sahibi olsun?

  milletçe kafamız ne güzel arkadaş yahu. kendi soyumuzdan kanımızdan bir çocukcağız çıkmış, harika futbol oynuyor, yıllarca yaşadığımız ezikliğe derman olacak belki, belki göğsümüzü kabartacak futbol adına? (ki kaldı ki futbol hakkındaki düşüncelerimi bilen bilir. futbol beyinli yazarlara selam) ki kabartıyordu da şu zamana kadar. başta siz değerli futbol otoriteleri olmak üzere hepiniz "oww yerli messi" tadında süper ötesi zeka açıcı(!) yorumlar yapıyordunuz. (en iyi futbol oynayan adamını bile elin "gavur" messi'sine benzetmek bile aşağılık duygusunun zirvesi tabi ama o konuya hiç girmeyim şimdi. ne zaman messi'ye veya onun gibilere "oww bizim emre'nin arda'nın kopyası resmen", "arjantinli emre" falan denmediği sürece bir cacığa hıyar olamaz bu ülke futbolu ya neyse şimdi.)

  bir sakız yüzünden şu gelinen nokta normal mi yahu? ne içiyosunuz siz allah aşkına? kendiniz yarattığınız kahramanı kendiniz lanetliyosunuz. neymiş istiklal marş çalınırken sakız çiğnemişmişmiş...

  yazık ya, memleket niye ilerlemiyo derler bi de. al sana cevap.

  bonus:

   
  (Bkz: yalının konserinde taşlanması)(Bkz: allah akıl fikir versin)
 5. Kasti olmadığını düşündüğüm, tasvip etmediğim ancak çok da büyütülmemesi gereken davranış.

  Milli değerlere verdiğin önem beraber mücadele edeceğin arkadaşlarınki kadar güçlü olmayabilir. Ancak etrafında o kadar kişi büyük bir saygıyla nispeten bir ritüeli yerine getirirken en azından o toplumda nahoş karşılanan sakız çiğneme eyleminde bulunmamalısın. Yani ben olsam marşı okumayacak olsam bile öyle davranmazdım. Bunu da etnik temellere dayalı düşünce biçimlerine toptan karşı biri olarak söylüyorum.

  Velev ki bu genç ve ümit vaadeden arkadaşımız bir hata etmiş olsun, bu kadar linç girişimine ne gerek var? Belki de ulusal takım için tüm iştiyakı bu yersiz ve ayarsız tenkitlerden dolayı tükenecek. Çok abartmayalım ve bırakalım bu topçumuz hem oynadığı takımlarda hem de ulusal takımda başarıdan başarıya koşsun, Türkiye'nin gururu olsun.

   
 6. Yurt dışında doğmuş yetişmiş maneviyattan yoksun birinin sonuçlarını idrak edemeyeceği hadisedir.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.