1 2 3 4 5 6 7 8

israil malı

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. zaman zaman İsrail filistin ilişkileri gerildiğinde bir kesim tarafından yayınlanan alınmaması gereken markalar listesi.

   
 2. siyonist rejimin her atılımında boykot eilmesi belli kesimlerce yasaklanana ürünler. listesi o kadar uzundur ki yemek yerken ağzınıza götürdüğünüz ekmeğin bile bu listeden olduğunu sanmanıza sebep olur.

   
 3. nerdeyse marka olarak bildiğimiz yada kaliteli olarak düşündüğümüz bütün markalar o listede mevcut aslında israil malı olmayanlar listesi alıp içinden tercih etmek daha mantıklı bir durum

  geçici bir reaksiyon olarak kalıyo bir müddet sonra unutup market raflarında alıştığımız ürünlere yöneliyoruz keşke kalıcı bir boykot uygulasakta yaptırımı olsa

   
 4. fabrika üretiminin ve konvansiyonel tarımın israili, amerikası, türkiyesi olmaz, merkeze sağlığını koy, insanı koy; ideoloji hayat kurtarmaz dedirten konu başlığıdır.

   
 5. sık sık kendimizce ambargo uyguladığımız fakat bunu yaparken yine de en basidinden coca coladan vazgeçemediğimiz mallardır. sadece o değil, üst entrylerde belirtildiği gibi listede adı bilinmiş bir çok marka bulunmakta olduğundan uyguladığımız "ambargo"nun sadece lafta kaldığı mallardır.

   
 6. dünya ekonomisinden bir haber insanların şu malı bu malı diye sınıflandırdıkları sistemin bir parçasıdır.

  misal coca colanın kaçtane sahibi var bilmez bunu söyleyen kişi o ona göre yahudi malıdır araştırmaz merak etmez çünkü "abi"si öyle söylemiştir bitmiştir olay yani.

  yok olm öyle birşey artık dünyada marka olan şeylerin tek bir sahibi tek bir kişi para kazanmıyor bundan hatta çoğundan arabıyla yahudisi hristiyanı beraber para kazanıyor.

  cahil halkı kandırmak için kullanılan bir popülaritenin ürünü laftır bu insanları "mal" yerine koymaktır.

   
 7. Şuan Türkiye'de damgalanan, satışı men edilmesi istenen ürünlerin bütünü.

  MC Donalds'a en son kutuyla fare bırakıldı ve Coco cola şişeleri caddelere döküldü.

  İlginç bir milletiz hiçbir şey de ölçüyü bir türlü tutturamıyoruz.

   
 8. son filistin olaylarından sonra her zamanki gerizekalılık boyutundan bir tık daha aşağıda hareketlerle boykot edildiği zannedilen ürünler. sokağa kola dökmekle parası çoktan coca cola'nın kasasına girmiş ürünü tüketmiş oluyorsun, coca cola ister ki keşke yüzbinlerce ürün satılsın da ister kanalizasyona ister midene insin, adamların umrunda değil ki.

  bir de şimdi mcdonald's veya başka fast food ve kafelere gidip oradaki gariban emekçilerin işlerini zorlaştıracak şeyler yapma akımı başlamış. bırak taa amerika'daki yahudi lobilerini, o şubedeki müdürüne bile zor gidiyor senin saçma sapan eylemin. kirlettiğin yerleri ise orada 3 kuruşa çalışan gariban mehmet, ayşe temizliyor.

   
 9. bir üstteki yoruma katılıyorum.

  yine de " yeter artık " diyen ülkelerin bazı başka endişelerinin artık görünür olmaya başladığını tahmin edebiliriz.

  bunu daha net olarak zaman gösterecek.

  ama

  idareler başaramasa da

  insanlar

  neyin ne olduğunu bazen görüyor.

  bazen diyorum çünkü görmek istemedi mi de görmüyor.

   
 10.  
  (Bkz: o kendini biliyor)
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam