1 2 3 4 5 6 7 8

İnsan beyninin internete bağlanması

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Dünya tarihinde ilktir.

  ilk kez insan beyni direkt olarak internete bağlandı. Güney Afrika'da bulunan Wits Üniversitesi araştırmacıları tarih yazmış olup İnsan beynini internete bağlayan araştırmacılar biyomedikal mühendisliği alanında büyük buluşa imza attı.

  Önce bilgisayarlarımızın dahil olduğu küresel internete zamanla telefonlarımız, akıllı saatlerimiz, televizyonlarımız, kahve makinelerimiz, otomobillerimiz ve hatta giydiğimiz kıyafetler bile dahil oldu. Şimdi de beynimiz dahil oldu sanal dünyaya..

   
 2. büyük dijital dünya hayalinin aşaması.

   
 3. sayısal ( bazı kaynaklarda dijital faşizm de denen) küreselci ve ezoterik olan, tüm insanlığın ve ulusların-milletlerin ortak manevi değerlerini yok edici amaçlı emperyalistlerin en çok istedikleri, insanlık için çok çok zararlı olabilecek teknolojik durumdur. şimdiden ulusal ve uluslararası hukuk sistemi bu hususa çok çok ciddi önlem almalıdır.

   
 4.  
  (Bkz: Neuralink)
 5. korktuğum ve desteklemediğim bir eylem. akşam akşam aynaya gidip de kafamı iyice incelediğimde kulak, burun, ağız ve gözler dışında beynime ulaşılabilecek bir giriş bulamadım ama bluetooth veya wifi ile belki mümkün olacağı kanısına vardım. ama ben beynimi internete bağlatmam herhalde ya virüs, solucan, truva atı filan girse ya da gözlerimde abuk subuk reklamlar çıkmaya başlasa ne yaparım ? gidip beyin doktoruna "bana bir format at" desem adam eşek sudan gelinceye kadar döver beni herhalde.

   
 6. yapay zekanın insanın seviyesine gelmesine ramak kalmasını anlatan gelişmedir. robotlar duygulara da sahip olduğu zaman insanlardan farkları kalmaz. şimdi önemsiz olabilir ama ileriki yıllar için yüksek tehlike oluşturmaktadır.

   
 7. " Nasıl oluyor da felce çözüm bulamayan insanoğlu, iletişim teknolojisine bu kadar abanıp yol alıyor, anlamak mümkün değil" diye düşündüğüm konu başlığı.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.