Advertisement
1 2 3 4 5 6 7 8

imam

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. arapça'da lider, önder manalarına gelen kelime.

   
 2. namaz kıldıran kişi. devlet başkanları kıldırırmış ilk zamanlarda namazları sonra namaz kıldıran herkese isim olmuş kelime.

   
  (Bkz: Namaz)
 3. Akp hükümetinin 12 yıllık iktidarı boyunca en fazla kadro verdiği meslek grubu .

   
 4. çoğunluğu kamu kurumlarında müdürdür.

   
 5. son dönemin gözde mesleği.

   
 6. ideal koca adayı

   
 7. kesinlikle ideal koca adayı olmayan meslek. bu kişiler namaz kıldırdığı için değil-namaz kıldırmak için para alınamaz-camiiyi korudukları için maaş alırlar. zamanı 5e böler normal bir memur 8de gidip 5te gelir. ama bu mesleğin saatleri farklıdır. her an birileri gelebilir. herkes işinize karışır. bilen bilmeyen yorum yapar. çoğu köylerde çalışır. ulaşım eğitim sıkıntısından bir çoğu ailesini şehir merkezine gönderip göçebe gibi yaşamaya devam eder.

  kısaca ülkemizdeki manası camii görevlisi kişi

   
 8. ateistlerin vergileriyle maaşları karşılanır.

   
 9. imam 24 saat işinin gerektiği gibi davranmak zorundadır. aksi halde sevilmez barınamaz. işini hayat tarzı haline getirmelidir. sevmelidir. din gönüllüsü olmalıdır. haftada bir gün iznini kullanmak bile problem olur. yazın kurs vardır bir yere gidemezsin. bayramlarda herkes ailesi iledir sen cemaatin ile. kurbanı ikinci gün kesersin. annen babanı bayramın ikinci günü görebilirsin. çocuklarının eğitimi dert olur eğer köyde isen. belediye teşkilatı olmayan yerde cenaze yıkama işi sana aittir. babasının suyunu dökmeye bile çekinenlerin babalarını bi güzel yıkar kefenlersin. istediğin gibi giyemezsin, her şeyin milletin dikkatindedir bu baskıyla baş edebilmen gerekir. herkes seni eleştirmeye hakkı var zanneder. cami cemaati ayrı bir derttir hiç camiyle işi olmayan kişilerin sataşmalarına da göğüs germek zorunda kalırsın. bilen bilmeyen herkes yorum yapar. imamlık çok kıymetli bir iştir vesselam.

   
 10. atarlı ergen triplerinde savunucuları olan din adamları. burada yazılan entrylerden kişinin camiyle işi olup olmadığını bilmiş iman sorgusu çekmiş aklınca ya da herkes eleştiremez gibi çıkarımlar yapmış bak sen!? zaten sana o parayı camiyle ilgilenesin diye veriyorlar işin mevzuatı bu. yalandan ajitasyon yapma git bak asgari ücrete yer altına inen maden işçilerine ya da ağır sanayi işçilerine. aranızdan biri çıkıp kıldırsın demiş din. namaz kıldırmanın memurluğu mu olur? diyanet işleri gibi gereksizsiniz tabi bazı erdemli imamları tenzih ederek...

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.