Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

ilk dönem 2 olan notu yıl sonu ortalamasında 5 yapmak

paylaş araştır

1. başıma gelmiş ve bunu başarmakla kendimle övünç duyduğum olaydır.

not ortalamasının çok önemli olduğu öss sınavının yerleştirme puanına katkıda bulunması için sınava girileceği sene, çok anlamasam da kimya dersinin ilk dönem karnede 2 geldikten sonra, gerek kendimin hırsla üstüne düşmesi, gerek arkadaşlarla birlikte sınava çalışarak ikinci yarı karneye 5 gelmesinden sonra not ortalamasını 4 e , okullar kapandıktan sonra girilen not yükseltme sınavı ile 5 alarak yıl sonu notunu 5 yapılması olayıdır.

2. ilk dönem zayıf almanın üzüntüsü ve pişmanlığı ile yıl sonuna daha iyi hazırlanan, sınavlara daha çok çalışan ve hedefine ulaşan öğrenci eylemidir.

başarısızlığından ders çıkarmış ve yılmamıştır, bu tavrıyla takdiri hak eder kendisi.

3. lise 2'de bir benzerini yaşadığım olay.

matematik zayıf gelmişti ilk dönem, ikinci dönem 4 yapmıştım.

nasıl peki oldu bu, çalışarak mı?? elbette hayır, haftasonu matematikçi okulda kurs verirdi cüzi bir ücret karşılığı, ben de gitmiştim soruları da veriyordu orada.

buna rağmen benim 5 bile yapamamam notu ayrıca düşündürücü.

4. belki ailesinin kızması, belki de kendi pişmanlığı nedeniyle öğrencinin birinci dönem düşük not aldığı derse ikinci dönem daha çok çalışması, gerek derse katılarak gerek öğretmene sorular sorarak öğretmene de çabasını göstermek sureti ile yıl sonu ortalamasını yükseltmesidir.

5. azmin,çabanın göstergesidir.ilk dönem nasıl iki alacak kadar dersleri boşladıysa,ikincisi dönem kafanın dank etmesiyle o denli ciddiye almış ve olabilecek en iyi ortalamaya sahip olmuştur.karne sonrası hediye talebi de onaylanacaktır.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.