1 2 3 4 5 6 7 8

iki yakası bir araya gelmemek

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. gömleğin alttan başlayıp bir iliği atlanarak iliklemeye çalışılması eyleminde sonuca ulaşıldığında ,iki yakanın son ilik ve düğme arasında kavuşamamasıyla sonuçlanan ve muhtemelle başa dönülecek olanki muhtemel olarak başa dönüldüğü için tüm düğmeler çözülüp kişinin kendine kızarak aynı zamanda da gülerek eylemine sil baştan devam ettiği çabalama süreci.

   
 2. gelirini giderlerine Yetiştirme konusunda sıkıntı yaşayan insanların özellikle ay sonlarında dile getirdiği söylem.günümüzde tek maaş ile geçim bir hayli zor olduğu için iki yakayı bir araya getirme de eşlere karşılıklı görevler düşer.

   
 3. yakası oldukça açık olan kişinin, kıyafetinin dar gelmesiyle yaşadığı sıkıntıdır.

  bir beden büyük almasıyla ortadan kalkacak sorundur.

  ayrıca gelirin giderden daha az olması yada gelirden fazla harcama yapılmasıyla ortaya çıkacak ekonomik sıkıntıyı vurgulayandır.

   
 4. yaka düğmesinin koparak kaybolması sonucunda bugün kesinlikle gerçek anlamında yaşadığım durum. ayrıca ilk entrydeki gibi alttan başlayarak iliklemenin sünnet olduğunu duyduğumdan beri düğme iliklemeye aşağıdan başlarım.

   
 5. Günümüzü en güzel bir şekilde anlatan deyim. Şimdi kime sorsak, bu söz bizim için söylenmiş diyecektir. Markete gidiyoruz alsak mı almasak mı diye düşünüyoruz. Ondan sonra gelecek faturalar ile alacağımız ürünü kıyaslıyoruz. Aman patlıcan yemesek de ölmeyiz, diyerekten usulca manav reyonundan uzaklaşıyoruz.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.