1 2 3 4 5 6 7 8

İki ünlü profesörün maske'kavgası

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. İç Hastalıkları ve Kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı ve Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan sosyal medya üzerinden birbirleriyle tartışmasına konu olan maske kavgasıdır.

   
 2. Maske bahane dediğimiz türden tartışma.

   
 3. bilimsellikten çok kişisel fikir ayrılıkları olduğunu düşündürten ve birbirine ergenler gibi laf sokmalı,alaycı ifadeler kullanan iki hekimin gereksiz tartışması.toplumda saygın görünen insanların da sinirlenince nasıl yanlış kelimeler kullanabildiğini görmüş oluyoruz.

   
 4. ne kadar okumuş olursan ol, hangi makamlarda olursan ol, işin içerisine ego, hırs vs. duyguların baskın gelmesi sonucu ortaya çıkan sinir patlamasının karşılığı olan kavga.

  bilgi ve becerileri ile üstlerde olması gereken kişiler, kendilerine aşağıya çekiyor. farkında da değiller, olanların dışarıdan ne kadar çirkin göründüğünün.

  şimdi bu kişiler iyi yaptıkları ile değil, bu kavga ile hatırlanacak. yıllarca güzel şeyler yap bir tane hata yap; iyi şeyler silinir kötü olan hatırlanır.

   
 5. çekirdek ve kolamızı alıp gelerek takip ettiğimiz tartışmadır.

   
 6. m.ceyhan denen vatandaş, korku pompalayıp tutarsız bilgi vermekten başka bir iş yapmıyor. Ha bir de aşı endüstrisinin sadık bir çalışanı sanırım. kritik zamanlarda bütün mikrofonlar talimatla kendisine yönlendiriliyor ve internet haber siteleri onun haberleriyle dolup taşıyor. sanki memlekette başka doktor yokmuş gibi..böylece sabah maskesiz durmayın diyen adam akşam cafede arkadaşlarıyla kısa mesafede oturup maskesiz fotoğraf verebiliyor, pervasızlığa bakın.

   
 7. şimdi bu mesajım onaydan geçecek öyle sisteme düşecek öyle mi ?

  peki beni onaydan geçirmek isteyen onaydan geçmiş mi ?

  ben ona onay vermedım belki :)

  ama o editör değil mi ?

  yazmıyorum vazgeçtim

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.