1 2 3 4 5 6 7 8

ıhlamur

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. şifa dolu bir çiçek. serin ve yağış alan yerlerde yetişir. bir kök ıhlamur bir mahalleyi güzel kokutmaya yeter. grip nezlenin canını okumaya yardımcı elemandır. nanenin yarenidir.

   
 2. bol limon sıkıp içilince tadı gayet güzel olan ilaç niyetinde içecek.

   
 3. Yazdan depolayan depolamıştır.

  Aktarlarda da tahminime göre bu aralar bol miktarda bulunabilir.

  Göğsü ve boğazları yumuşatan ve bol bol içilmesinde hiç bir sakınca olmayan ıhlamur çayı senatoryum doktorlarınca öteden beri tavsiye edilen bir içecek.

   
 4. rahmetli dedemi hatırlatır. dedemi hatırlayınca pek iyi hissetmem. kötü anlamda değil ama. dedemi tahminlerden çok fazla sevdiğimden. bu yüzden ıhlamurdan kaçarım. ama bugün bir emrivaki ile içmek zorunda kaldım. yirmi bir yıldan sonra ilk defa olabilir sanırım. eski ıhlamurun tadı ve kokusu yoktu. dedemi hatırladığımı zaten yazdım. ince belli bir bardak ıhlamur(yaklaşık 100 ml) içtikten sonra bir litre idrar söktürdü. ya da bu durumu ıhlamura bağladım. ama hiçbir şey olmasa dahi kesinlikle bir şeyler oldu.

   
  (Bkz: hiçbir şey olmasa dahi kesinlikle bir şeyler oldu)
 5. kalbimi gömdüm toprağa,

  ıhlamurlar kan ağladı...

   
 6. Çok fazla anlam yuklenen bitki. Hoş bir kokusu var. Kışın vazgecilmez sifa iceceklerinden biri olarak gecer ama bende hicbir ise yaramiyor. Test ettim onayladim hakkinda yapilan ovguleri abartili buldum.

   
 7. budanma zamanları gelmiş.

  daha fazla beklersek pas vuracak.

  ama

  kim yapacak bunu, kim yapacak ?

  külliyen yetenek istiyor.

  şey lazım,

  ip, karabin falan bayağı teşkilat lazım.

  gençler bu işlerde uzmanlaşsa iyi para kazanırmış.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam