1 2 3 4 5 6 7 8

hoşgeldin ya şehr-i ramazan

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. islam aleminin mübarek ayı ramazan ayını müjdelemek için camilerde, afişlerde, televizyonlarda sık sık karşılaştığımız bir ifadedir. anlamı ''hoşgeldin mübarek ramazan ayı'' demektir.

  yarın akşamdan itibaren kılınacak ilk teravih namazıyla ramazan ayına kavuşmuş olacağız. Ramazan ayı, bir yıl boyunca hasretle yolunu beklediğimiz rahmet ayıdır. İmanın, ibadetin, güzel ahlakın, ümmet bilincinin ve İslam kardeşliğinin pekiştiği müstesna bir zamandır. Müminin bir yandan Rabbiyle olan bağını, diğer yandan kardeşleriyle olan ilişkilerini gözden geçirdiği bir nefis muhasebesi dönemidir.

  bu mübarek ayın bereketinden istifade etmeyi Rabbim bizlere nasip etsin.

   
 2. İnşallah bu ramazanı da karşılamak ve uğurlamak nasip olur diye temenni ettiğimiz başlık.

   
 3. bazı yıllar yirmi dokuz gün süren ramazan bu yıl tam otuz gün sürecek inşallah. günler ilerledikçe hem imsaktan hem iftardan oruç süresi uzayacak. çocukken zorlanırdık ama şimdi daha rahat geçiyor. önümüzdeki on-yirmi yıl hep serin ve kısa günlere denk gelecek. sonrasında yine uzun ve sıcak yaz günlerine doğru ilerleyecek.

  belki kalabalık iftarlarda bulunamayacağız ama sevdiklerimizle beraber sahurlar ve iftarlar nasip olsun hepimize.

   
 4. Bu sene de gelen ramazan ayına selamdir.

  Hoş gelsin bereket sağlık getirsin.

   
 5. Her ne kadar çok eskiye gerek yok, 2-3 yıl öncesi kadar rahat şartlar altında karşılamamış olsak da, bu ramazan ayının da hayırlara vesile olmasını, huzurunu yaşayabilmeyi ve sağlıcakla gelecek ramazan ayına ulaşabilmeyi temenni ederim.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.