1 2 3 4 5 6 7 8

heyecandan uyku tutmaması

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. heyecanın türüne ve şiddetine göre sabaha kadar gözü kırpmamaya kadar götürecek olan uykudan mahrum kalma hali.heyecanın sebebi buna değecek biri ya da bir şey ise bir günlük uykusuzluktan kimseye birsey olmaz.monotonluğu bozması açısından sevindiricidir hatta.

   
 2. ertesi gün uzun zamandır hayalini kurduğu bir eylemi gerçekleştirecek olan kimsenin ya da korktuğu ve yaşamak istemediği bir olaya dahil olmak zorunda olacak olan kişinin yaşadığı bazen can sıkıcı bazen de mutluluk verici uyuyamama durumu.

   
 3. heyecan verici bir olayın yaşanması veya beklenen haberin gelmesiyle yaşanabilecek biraz sıkıntılı durumdur. heyecandan içi içine sığmayan insanın başına gelen ve şikayetçi olunmayandır.

   
 4. Gerçekleşmesi yakın olan bir beklentinin yarattığı mutluluğun sebep olduğu eylemdir.

  Öyle de güzeldir ki.

   
 5. bir süredir benimde başımda dolaşan olaydır. bir hayal kurduğunuzda hele birde zamanı yakınsa tadından yenmez bir uyku tutulması yaşatmaktadır.

   
 6. pek çok duygunun baskın olarak yaşanması sonucu vücuttaki hormonların çosması beynin pek çok uyarıcıyla karşılaşması hepsine cevap vermeye çalışması sonucu gerçekleşen durumdur.

   
 7. mutluluk ve sevinçin olduğu bir anda insanın başka hiç bir şey düşünmeyip sadece o sebepe odaklanmasıdır

  uyku uyutamayacak kadar düşünmek istemektir

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam