1 2 3 4 5 6 7 8

her şeyin üst üste gelmesi

paylaş araştır şikayetçiyim

 

  1. Kişinin hayatında aksiliklikler, olumsuzluklar bir kere başladı mı, gerisinin çorap söküğü gibi devam etmesi, kişinin başını felaketler silsilesinden kurturamaması durumudur.

    Bu tür anlarda kişi kendini kapana kısılmış hisseder ve "şimdi sırada bundan daha kötü ne var acaba" diye kendini durumun içinde çaresizce teslim eder. Çoğunlukla da kişi "neden ben, neden ben","kimin ahını aldım ki bütün bu aksilikler benim başıma geldi","lanetliyim galiba" gibi düşüncelerle tüm bu yaşananların açıklamasını bulmaya çalışır kafasında.

    kişinin bir yakınını kaybetmesi ve memlekete cenazesine gitmesi sonucu, iş yerinin bu kişiyi işten çıkarması, peşinden ben sıkıldım diyip sevgilinin terk etmesi, bir yandan da ev sahibinin almanyadan oğlum gelecek diyip oturduğu evden çıkarması, bir de bu sırada ilgilenemediği için evde beslediği kedinin ölmesi, son olarak da bunlara dayanamayıp mide kanaması geçirmesi, geldi mi her şeyin üst üste gelmesine örnek olarak verilebilir. ben örnek olarak yazarken yoruldum, bir de insanın başına gelmesi durumunda kişi artık dayanamayıp, "imdat yangın var" diye bağıracağım diyebilir. Bu zincir nerde kırılacak, ne zaman başıma güzel bir şey gelecek diyip umarsızca yardım eli bekler, nerden geleceğini bilmeden. Bazen de acaba kamera nerde, kime el sallayacağım diyip acaba tüm bunlar kamera şakası mı diye kendini olayların içinden soyutlamaya çalışır, olanları kabul edemez.

    Ancak hiçbir şey ilelebet kötü gitmez, elbette bir yerde kişinin başına iyi şeyler de gelmeye başlayacaktır. Yeniden iş bulacak, yeni bir sevgili hatta bu sefer evleneceği kişiyle tanışacak, yeni bir ev tutacak, bu sefer kedi değil, belki köpek besleyecek ve hayatında ne olursa olsun fazla stres yapıp bunun sağlığına etki etmesine izin vermemesi gerektiğini öğrenecektir. Herkesin böyle dönemlerden geçtiği, ancak eninde sonunda rahata erdiğini düşünüp, yıkılmadım ayaktayım diyerek kişinin kendini ve psikolojisini sağlam tutması, Bir daha böyle kötü bir dönem geçirmemesi umuduyla hayata kaldığın yerden, belki de yeni başlangıçlar yaparak devam etmek gerekir.

     
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.