1 2 3 4 5 6 7 8

Hayvan yemi fiyatı dolarla yarışıyor.

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. KDV de indi hala hayvan yemi fiyatları uçuyor altından daha fazla artı ne olacak bu işin sonu.

   
 2. Girdileri dolar olan herşey gibi kuru yem ve hazır yem fiyatlarının da sürekli artış içinde olma hali.

  Çiftçiler tarlalarını elden çıkarıyor, o alanlara yem satışı yapan kişiler gelip balyalarını stokluyor, köylülere orada satış yapıyor. para yine imalatta değil. Sonuç Tarım kanadı yoksul olan, ticaret tarafı 4X4 araçlarla gezenlerin olduğu bir tarım sektörü...Son görüştüğüm yemci İtalya ya tatile gitmişti geçen yaz bu pahalılıkta, biz ve bizim gibi memurlar yeşil pasaportum var diyedursun bir tarafta...

   
 3. Aynen dediğiniz gibi bizim gibi hobi amacıyla hayvan bekleyenlerin bu zevkten iyice soğuttular bu fiyatlarla

   
 4. üretici birleşmeyi, birlikte hareket etmeyi, aralarına olumsuz tipleri almamayı, kendilerini korumayan mevzuat değişikliklerine itiraz etmeyi öğrendikleri zaman bir şeyler değişmeye başlayabilir.

  diyebileceğim başlık.

   
 5. Hiç de iyiye gitmiyor sonumuz.

   
 6. 2022 zamlar yılı oluyor 2023'se krizler yılı olacak

  Tüm sektörler için karlılık öyle düşük noktadaki üretim esnasında yaşanan en ufak zam son ürüne yansımak zorunda.

  Tarımsal üretimde ciddi sıkıntılar yaşanıyor.

  2021 yılında hasat edilen ayçiçeği, mısır, buğday, patates, soğan gibi ürünleri şu anda tüketmekteyiz.bu sene yüksek fiyatlı da olsa yeterli stok vardı ama seneye ciddi stok sorunları yaşanacak çünkü üretim maliyetlerinden dolayı üretim yapılamayan çok ürün var.et, süt, yağ, şeker, yaş meyve sebze aklınıza gelen tüm tarımsal ürünlerde kriz yaşanacak.tekrar tekrar üzerine basa basa iddia ediyorum zam değil karaborsa olayları yaşanacak.

   
 7. tarım bakanlığının acil eylem planını bir an önce açıklaması gereken durumlar.

  toprak var, çiftçi var, güneş var, su var

  gübre ve mazot pahalıysa alternatifleri düşünülüp bir an önce harekete geçilmesi gerekiyor.

   
 8. bu gidişata dur diyen kimsede yok herhafta zam nereye kadar sürecekse

   
 9. Kesinlikle talihsiz tesadüfler sonucu oluştuğunu düşünmediğim durum

  Tarımdan ekonomiye, eğitimden hukuka, ordudan bürokrasiye ne varsa sistemli şekilde tarumar edildiğini düşünüyorum

  Tamir edilemez şekilde ve bilinçli olarak ve belli bir program dahilinde devlet organizasyonumuz parçalandı ve ambale edildi

  Devlet mekanizmasının kolay kolay tekrar toparlanabileceğini hiç zannetmiyorum

  Mesela son tarım bakanının yalnızca kariyeri incelendiğinde bile ne maksatla bakan yapıldığı deşifre oluyor.bu adam trakyada süt üreticileri kepek kıtlığından dert yanarken 'kepekte kıtlık varsa tarlalara kepek ekin' diyen bir cahil.bilmeyenler için kepek buğday ve un sanayisinin bir yan ürünüdür.kepeği tarlada yetiştirilen bir ürün zanneden kişiyi bakan yapmanın tesadüf olduğuna inanmak mümkün değil.bakanlık kamuflajıyla önümüze sunulan bu ajan Türkiye'nin süt üretiminde ve danelik mısır üretiminde rekorlar kıran bir çiftçinin çiftliğini kapattırmaya çalıştı, tüm devlet desteklerini ve hibelerini kestirtti.bahsettiğim üreticin adı Sencer Solakoğlu, kendisi Amerika'da üst düzey yöneticiyken Türkiye'de de verimli çiftçiliğin yapılabileceğini türk çiftçisine göstermek için ülkesine dönen memleket sevdalısı biri.karacabeyde feyz çiftliği adında bir çiftliğin sahibi, tek niyeti türk çiftçisine feyz vermek.

  Tarımda hayvancılıkta Türkiye batırılacak ülke değildi, bugünlere talihsiz tesadüfler sonucu gelmedik.ülkemiz malesef ajanlar ve hainler tarafından derdest edilmiş durumda.

   
 10. testestoren haklısın iş bilmez adamların yüzünden türk tarımıda çiftçiside ne hale geldi çiftçi üretici zarar ediyor tüketici zarar ediyor birileri arada yolunu buluyor bu halk bunu hakketmiyor

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam