1 2 3 4 5 6 7 8

haklı olduğu halde susan insan

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Bir olayda yada durumda haksızlık yapan zaten insan değildir.İnsan olmayana laf anlatmanın da,laf anlatmaya çalışmanın da bir anlamı yoktur.Böyle bir durumda yapılması gereken bir davranıştır.

   
 2. En güzel cevabı veren insan.

   
 3. karşısında kendisini anlayacak birinin olmadığının farkına varan ve tartışmaktan kaçınan kişi tutumudur."edepli edebinden susar edepsiz susturduğunu zanneder" sözünü de benimsemiş olabilir ayrıca.

   
 4. ya cesaretsizdir, yada susmasını gerektiren bir kişilik vardır karşısında. Susmak bize öğretilen gibi sukuntün altınlığından değildir. Baskıcı bir toplumun çocuk yetiştirme de çocuğa en az ilgiyi göstermek için onu sus pus yapmanın sonucudur susmak. İnsan konuşmalı, eğrisi doğrusu düşüncesini dile getirmeli. Haksız da olsa adabıyla ceavbını verebilmelidir.

  "Zeka hiçbirşey konuşabilmek herşeydir."

   
 5. ya cesaretsizdir, yada susmasını gerektiren bir kişilik vardır karşısında. Susmak bize öğretilen gibi sukuntün altınlığından değildir. Baskıcı bir toplumun çocuk yetiştirme de çocuğa en az ilgiyi göstermek için onu sus pus yapmanın sonucudur susmak. İnsan konuşmalı, eğrisi doğrusu düşüncesini dile getirmeli. Haksız da olsa adabıyla ceavbını verebilmelidir.

  "Zeka hiçbirşey konuşabilmek herşeydir."

   
 6. yeterince güçlü değildir. ya da eylemlerinin sonucunun kendisine bir zararı olacağının bilincindedir.

  feci derecede rahatsızdır, içine atmıştır zira.

   
 7. Sabrının sonunda tartışacak gücü kalmamış insandır. İplerin kopacağını haber verir. Fırtına öncesi sessizlik yaşıyordur belki de. Dikkatli olunması gerekir...

   
 8. Siyah içerisinde kaybolacağını bilmekte olan beyaz rengin köşesine çekilmesidir

   
 9. ya hakkını savunamayan ya da karşısında hakkını anlayan insan olmadığı için, geri duran insandır.

  ama karşındaki insan anlasın ya da anlamasın, "hak verilmez, alınır" cümlesini kendisine şiar edinip hakkını savunmalı.

  ama susuyorsa, ağlamasın da bi zahmet ...

   
  (Bkz: şiar)
 10. tepkisini susarak göstermek isteyen insandır.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam