1 2 3 4 5 6 7 8

gladyatör

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. 2000 yılında çekilmiş aksiyon ve savaş filmidir. Özgün ismi Gladiator olan yapımdır. Baş rolünde Russell Crowe'un oynadığı zamanının en iyi filmlerinden biri.

   
 2.  
  (Bkz: russell crowe)
 3. Sözlük yazarları

   
 4. benim adım maximus decimus meridius, kuzey orduları komutanı felix lejyonlarının generali, gerçek imparator'un, marcus aurelius'un, sadık yardımcısı, katledilmiş oğlun babası, katledilmiş kadının kocası, ve bu dünyada veya diğerinde intikamlarını alacak olan kişi sözü ile aklıma gelen film.

   
 5. Roma döneminde eğlence için insanların birbirini öldürdüğü oyunlarda ki savaşçılara verilen isim. En tanınmışı Pompei'de bir gravürde resimleri ile anlatılan Tetraites'tir. Sprtacus'de bilinen başka bir gladyatördür.

   
 6. kısaca arena savaşçıları.

  eskiden arena şimdi ise ringler yerini almıstır. o zamanlar kölelerin, şimdi ise para için birbirlerini dövenleri hatta öldürenleri görmek mümkün.

  günümüzde horoz, affedersiniz köpeklerin bile dövüştürüldüğü bir toplumun parçasıyız.

   
  (Bkz: arena)
 7. Crowe u crowe yapan filmdir. Bundan önce russel crowe yi pek tanımıyor hatta bilmiyordum. Amma velakin bu filmde super bir oyun sergiledi. Bir yandan tahtın varisi hiçbir şeyi görmeyen sapık imparatorun oğlu diğer yandan ise ailesinin intikamını almak için yaşayan sayısız savaş kazanmış asıl bunun imprator olması gereken büyük bir general. oyunda ki sahneler muhteşem. film budur 10/9

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.