1 2 3 4 5 6 7 8

formasyon

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Yükseköğretim Kurumu, 2010-2011 yılından itibaren öğretmenlik eğitimini Tezsiz Yüksek Lisans adı altından çıkarıp Pedagojik formasyon eğitimi olarak değiştirmiştir. Eskiden ALES notuna göre sıralama yapılırken 2010-2011 yılından itibaren diploma not ortalamasına göre sıralama yapılmakta ve üniversiteler bu ortalamalara göre öğrenci almaktadırlar.

   
 2. 2013 yılından itibaren üniversiteler bireysel olarak bu programlara öğrenci alamamaktadır şartları taşıyan öğrencilerin üniversitelerdeki bu programa yerleştirmelerini ösym tek merkezden yapmaktadır.Ales puanının % 60 ile not ortalamanızın % 40 toplanıp ortaya çıkan puana göre yerleştirme yapılır.

   
 3. İngilizce de bilgi anlamına gelen kelime.

   
 4. ülkedeki işsiz yetiştiren bölümlerin mezunlarını öğretmen yapmaya yarayan belgedir.

   
 5. öğretmenlikle ilgili meslek derslerini içeren eğitim fakültesi dışındaki bölüm mezunlarının bu dersleri alarak öğretmenlik yeterliliğine sahip olduğu düşünülen eğitim

   
 6. Memlekette yeterince ogeetmen yokmus gibi ogretmenlige ozellikle Fen edebiyat fakultelerinin basvurmasini saglayan egitim programi

   
 7. devletin öğretmenlik olarak açmış olduğu eğitim fakültesi mezunlarını yerleştirmiş ama hala öğretmen açığı varmış gibi fen-edebiyat ve mühendislik fakültesi öğrencilerine 1 yılda öğretmenlik derslerini verip öğretmen olmalarına yardımcı olan, gereksiz bir sistemdir.

   
 8. askerlik erteleme gerekçesi olarak kullanılır mı diye merak ettiğim masraflı eğitim.

   
 9. savaş uçaklarının, düzenine verilen isim.

   
 10. üniversitelere ciddi anlamda yan gelir sağlayan 3 4 aylık hızlandırılmış bir eğitim(!) süreci

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam