Advertisement
1 2 3 4 5 6 7 8

fil hafızası

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Keskin hafızası olan bir hayvan, ayrıca insanlara fil hafızası şeklinde yapılan niteleme de hafızasının çok iyi olduğu anlamındadır.

  Balık hafızasının zıttı

   
  (Bkz: balık hafızası)
 2. genelikle bayanlarda olduğu düşündüğüm hafıza

   
 3. filin kafası büyük olduğu için hafızasının da büyük olur mu acaba dediğim enteresan durum

   
 4. fil hafıza dediğimiz durum daha çok beynin görsel ögeleri kaydetmesi ile alakalıdır, adına konferanslar düzenlenen, kurslar açılan yeni hafıza tekniği unutmayı ne derece etkileyecek , diye düşündüğüm konudur.

   
 5. Az önce sende fil hafızası var denerek tenkit edildiğimde öğrendiğim hafıza çeşidi. 6 sene önce birlikte girdiğimiz bir mağazada gördüğüm kadını ve kurduğu cümleyi hatırladım. Buna benzer cok fazla şey hatırlıyorum. İnsana bu kadar benzemesem bir fil ailesi mensubu oldugumu düşünürdüm.

   
  (Bkz: sesli güldüm)(Bkz: tamam tamam sustum)
 6. Muzdarip olduğum durum.

   
  (Bkz: Levla Hanım)
 7. Hicbirseyi unutmama, herseyi hafızada tutma durumu.

   
 8. hafıza şeklimi öğrenmeme sebep olan konu.

  kolay kolay duyduğum ve gördüğüm şeyleri unutmam. ondan sonra karşımdaki hayır öyle değil deyince, bir afallarım. ya ben duydum ama neden diye düşünmeye başlarım. unutkanlar çoğunlukta olduğu için, bizi yeniyorlar sanırım, tartışmalarda. kimse hatırlamıyor ve sen farklı bir iddia da bulunuyorsun. karmaşık bir durum aslında.

  lise yıllarında böyle bir durumla karşılaştım. bu böyle dedim, öteki hayır dedi. olay öğretmene yansıdı, o da benimle konuşmak için çağırdı. bir anda kendimi iftira atan konumunda hissettim ve emin değilim dedim. sonra diğer arkadaş götürmüş vermiş diğerine o eşyayı. diğeri gelip neden öğretmene farklı dedin dedi. bu tarz olaylar yaşamamak için en güzeli unutmak sanırım.

   
 9. fillerin hafızasının güçlü olduğunu unutmadığını anlatan kelimedir

  genelde kötü bir olayı yıllarca içinde tutup unutmayan insanlar için kullanılır bu ifade

   
 10. Yaptığımız hataları hiç unutmarayak yüzümüze vuranlara has bir hafıza.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.