1 2 3 4 5 6 7 8

fenerium

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. fenerbahcenin lisanslı ürünlerinin satıldığı, türkiyede ilk kez bu tip bir organizasyona öncülük eden ve benzerleri arasında en çok ciroya sahip olan mağazalar zincirinin ismi.

  özellikle bu sezon başı nani ve robin van persie transferleriyle sıkça uğradığımız mağazadır.

   
 2. futbol kulüplerinin bütçelerine taraftarları olarak katkıda bulunduğumuz, bi bakalım diye girip mutlak suretle alışveriş de yaptığımız (ki ödemeleri ben yaptığım için pek de memnu olmadığım) mağazalardan fenerbahçeye ait olanıdır.

   
 3. basketbol ürünlerinin yok sattığı fenerbahçenin resmi ürünlerinin satıldığı mağaza.

   
 4. hazcı ve ezoterik küresel sermayenin pompaladığı, bu bağlamda her popüler fırsatın kullanıldığı ve ekolojinin temeline dinamit koyduğumuz tüketim çılgınlığının ve tüketim toplumu olmanın en önemli örneklerindendir bu tür gereksiz tüketim. İktisat biliminde tüketim, normalde insani gereksinimlerin giderilmesi için ve sadece bu sınırlarda yapılan harcamalar olmalıdır. Ancak insanoğlu bu sınırları çoktan ve kezlerce aşmış olup, canlı oluşumuna olanak sağlayan dünyanın temellerine neredeyse nükleer bomba koymayla eşdeğer tüketim çılgınlığı yaşamaktadır maalesef. Bu husus fener takımıyla ilgili değildir. Çarpık popülist tüketim anlayışıyla ilgilidir.

   
 5. istediğim tişörtün nihayet istediğim bedeninin geldiği ama benim almak için kredi kartının kesim tarihini beklemek zorunda olduğum mağaza.

  kedinin ciğere baktığı gibi bakıyoruz işte.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.