1 2 3 4 5 6 7 8

fenerbahce düşmanlığı

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. tff tarafından kurulan mhk nın süper lig maçlarını yönetirken hakemlere kati bir şekilde uygulattığı kural. zira feneri parçalayan ödüllendirilir, fener lehine olan geri dönmeyecek şekilde cezalandırılır.

   
 2. aslında uzun yıllardır süren ve meyve veren ağaç taşlanır misali,ülkenin en büyüğünün sevilmemesi ve aşağı çekilmesi için diğer küçüklerin bir araya gelip ortak olması ile meydana gelen kıskançlık ve çekememezlik duygusu.

   
 3. taraftarının en güzel, eğlenceli ve samimi olduğunu düşündüğümden çekemezlik oluyor.

   
 4. mhk nin hakem kılıklı hakem müsveddelerinin iliklerine kadar işlemiş olan duygu.

   
 5. Tam bir he he basligi

   
 6. devletin resmi yetkilileri aracılığıyla ülkenin o en iyi takımına müdahale yapılıp,alaşağı ediliyor; yıllar sonra haklılığı ortaya çıkıyor ama hala daha o dönem ki tavırlar devam ediyor.

  bunu büyük diye tabir eidilen hangi takım yaşasa sonuçları çok farklı olurdu. küme düşecekken her türlü destekle ligi ancak 8.bitirebilenler nasıl oluyorsa arka arkaya şampiyonluklar alabiliyor.

  ülkede futbolun zerre kadar değerinin olmamasını sağlayan düşmanlıktır.halbuki adil olmayı deneseler çok daha güzel sonuçlar çıkacak.

   
 7. fenerbahçe taraftarlarının takım başarısız olduğu dönemlerde bu durumun üstünü örtmek adına ortaya çıkardıkları bir sanrıdır.

  geçen sezon hatırlıyorum yine bir bursaspor maçında fikret orman hamza hamzaoğlu ile ilgili söyldiklerinden ötürü yerden yere vurulmuştu. bugün bursasporlu aziz topu çizgiden çıkardı diye adama sarılar adama demediklerini bırakmadılar. neymiş efendim çok hırslıymış, canla başla oynuyormuş falan filan. iyi güzel bir de topu kendi kalesine doksana dikseydi.

   
 8. geçtiğimiz sezon hakemlerin ve pfdk yetkililerin her türlü desteğini alan beşiktaşın takımının geçen sene ki ağlamalarını aklıma getiren ama yine de sözün fenerbahceye geldiği düşmanlıktır.

  öyle bir düşmanlık ki kanlı bıçaklı olan kulüpleri bile sevgi kelebeği modunda birbirlerine canımlı cicimli yapabiliyor.

  mesele şu 2011 yılında trabzonspor takımında sadece burak ve selçuk gibi 2 iyi oyuncu vardı,fenerbahce ise mükemmel bir takım olmuştu takır takır top oynuyordu.ligi ancak kafa kafaya bitirebildiler.

  çakma filozof puan kaybettiği her maç sonrası ağladı,ertesi hafta bedava penaltılarla olmayan faullerden gelen gollerle şampiyonluk geldi.

  oğuzhan hakeme orta parmağını gösterdi ceza bile almadı. meireles yapınca 4 maç yapıştırıldı hemen.en somut örnek te caner erkindir.

  adam fenerdeyken demediği kelime yüzünden atılırdı,şimdi sarısı varken penaltı yapıyor rakibi biçip 2.sarıdan gitmesi lazımken atılmıyor.

  fetö operasyonu olmadığı sürece galatasaray ve beşiktaş dönüşümlü olarak şampiyon olacaktır.

  tek suçlu elbette saha dışı değil elbette kendimizi de eleştiriyoruz,yönetimi de eleştiriyoruz.elinde 8.5 milyon varken 6 milyonu 32 yaşındaki stopere gömmek nedir.10 numara alınmadığı için hep bu sonuçlar oluyor.ama o konu bizim kendi iç konumuz.

   
  (Bkz: cüneyt çakır'ı maçlarımızda görmek istemiyoruz)(Bkz: hamzaoğlu enteresan derecede istekliydi)
 9. bu sezon da devam eden türk hakemlerinin maç yönetirken ana fikirleri.

   
 10. zamanında şimdi o sarı da sarı dedikleri camianın kırmızılı olanıyla çok içli dışlı olup,fenerin maçının ertesi günü tüm müttefikleriyle birlikte temizligçi rolüne bürünen papermoon kardeşlerinden küçük olanının, kendini büyük saydırmak için ezeli rakip yaratmak için kullandığı argüman.

  kusura bakmayın,takımımın Beşiktaş maçlarında bende yarattığı heyecan Akhisar belediye ye da elazığspor maçından farklı olmuyor.

   
  (Bkz: papermoon kardeşleri)
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.