1 2 3 4 5 6 7 8

ev işlerine yardım etmek

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Toplumumuzun hoş karşılamadığı ancak bayanların hayat müşterektir gerekçesiyle sürekli talep ettiği durumdur.

   
 2. tek başına yaşamak zorunda kalıp ev işlerini bilmese de mecburen öğrenen erkeklerin evlenip çoğalmasıyla toplumumuzda hoş karşılanmaya başlayan birlikte yaşamanın olmazsa olmazıdır

   
 3. karı koca çalışan ailelerde uygulanması zaten mecburi olan durum.hayat müşterek ise çok da hayıflanılmaması gerek.kadın ev hanımı ise zaten çok fazla beklentiye girmeyecektir, şeklinde düşündüren konu.

   
 4. eğer eşler çalışıyor ise kaçınılmaz sondur. sadece çalışan erkek ise gerek duyulmayan, uzak durması daha makbul olacak işlerdir. çalışmayan bir ev hanımı gereken ilgiyi eşine ve evine gösterebilir zannımca.

   
 5. sağlığı yerinde ise, en azından hafta sonları erkeğin eşine yardım etmesi durumudur. belki yemek yapma konusunda elinden bişey gelmeyebilir fakat eve süpürge tutulabilir, etraf toparlanabilir.

   
 6. nedense evlilik ve karı-koca ilişkisine indirgenmiş konu. erkek çocuklar da pekâla ev işlerinde annelerine yardım ederler.

   
 7. Ev olunca "bizim evimiz", iş olunca "senin görevin"... Yapılan araştırmalar ev işlerinin hala %86 oranında kadının görevi olarak algılandığını söylüyor. Burada gözle görülen bir adaletsizlik var. Bu yükü dengeli paylaşmak gerek.Dolayisiyla

  Ortak gerçekleştirilmesi gereken eylem.

   
 8. eger ki kadin yobazsa ve de kocam bana bakmak zorunda deyip calismayi tercih etmiyorsa; o kadinin talep edemeyecegi haktir.

  Diger esler zaten cözüm bulur

   
 9. çok mühim davranış.

  evli değilim ve erkeğim fakat buradan evli kadınlara önerim bazen bütün ev işlerini bir iki hafta kocanıza devredin ama hiç yardım etmeyin. böylelikle ne zorluklara katlandığınızı kocanız görsün.

  annem bir haftadır evde değil ve kardeşimle neler yaşadığımızı kimse tahmin edemez.

  ama çok eğleniyoruz sakarlıklarımızla.:)

   
 10. Annemle gerçekleştirdiğimiz eylem hafta içi gündüz ev işleri annemde akşam mutfak ben de çalıştığım için

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.