Advertisement
1 2 3 4 5 6 7 8

euro

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Avrupa para birimi

   
 2. avro denmesıne gıcık olunan tarafımdan hala yuro dıye soylenen para bırımı.

   
 3. 16 aralıktaki spekülasyonda 3 seviyelerini gören ve sonrasında asansörsüz aşağılara inen, Avrupa merkez bankasının parasal genişlemesinin ardından usd karşısında tarihi dipleri gören para birimidir.

   
 4. işim olmaz diyen ingiltereyi haklı çıkaran para birimidir. 2008 yılında 1 euro nerdeyse 1 sterline denkken şuan türk parasına vurulduğunda 1 euro 2.85 1 sterlin 4 liradır.

   
 5. abd ve Avrupa merkez bankalarının politikalarıyla düşüş sürecine giren ancak buna rağmen -bizim kırılganlığımızdan olsa gerek- hala 2,80 lerin altını görmekte zorlanan para birimi.

   
 6. dolar karşısında tarihi tabanlarda dolaşmasına rağmen türk lirasına karşı 2,84 ile 2,82 ler arasında in - çık yapan, yatırım yapılmadan önce birkaç kez düşünülmesi gereken para birimi.

   
 7. Avrupa birliği kurulduktan yıllar sonra Euro para birimine geçmiştir bundan olumsuz etkilenen Avrupa ülkeleri olduğu gibi bu durumdan avantaj elde etmiş ülkelerde oldu İngiltere gibi para birimine hiç geçmeyende olmuştur.

   
 8. uzun zamandır 2,82 lerin altına düşmeyen, bu gün 2,77 leri de gören, dolar karşısındaki bu düşüşün tl / Euro ya yansıması ne kadar olacak diye düşündüren konu..

   
 9. bu gün 2,79 ile 2,81 arasında iniş çıkışlar yaşayan ve Yunanistan ın 20 nisan daki ödemelerini gerçekleştirme riskini fiyatlayan, temerrüde düşme ihtimali de konuşulan Yunanistan ın da kullandığı ortak para birimi.

   
 10. gün içinde tl karşısında 2,8085 ile 2,8332 arasında iniş çıkışlarla izlediğimiz, Amerika'dan gelen ism imalat endeksinin beklenti gibi gelmesi dolayısıyla az da olsa değer kazanan para birimi..

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.