1 2 3 4 5 6 7 8

Eşlerin birlikte zaman geçirmesinin önemi

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Mutlu, huzurlu bir yuva için en etkili şeylerden biri de ,eşlerin başbaşa zaman geçirmesi ...Birlikte yürüyüş yapmak ,birlikte dışarıda yemek yemek ya da çay içmek, beraber manevi ortamlara ,atmosferi güzel yerlere gitmek veya ortak olarak birlikte mutlu olacağınız yerlere gitmek.. Beraber sohbet edip dertleşmek,birlikte sinema izlemek ...Birlikte namaz kılmak...Bazen farkında olmadan hayat mücadelesi ,koşuşturmaca derken, kendimize ve birbirimize zaman ayıramayabiliyoruz.Hele ki birlikte zaman geçirecek zamanınız çok olmuyorsa ve zor bir hayatınız varsa farkında bile olmuyorsunuz bazen ..Bugün uzun süre sonra eşimle başbaşa çarsıya gidip gezince ne kadar çok ihtiyacımız olduğunu daha iyi anladim...Evlilikte uzun yıllar geçince de bazı şeyler sıradanlaşabiliyor.Ve stresli hayat insanı yoruyor .Bazen farklılıklar yapmak iyi geliyor

   
 2. beraber manevi ortamlara... diye okurken, birlikte namaz kılmak mesela, lol dedim içimden ama başlık sahibi zaten devamında onu da yazmış, lol

  şimdi ister istemez düşündüm, dinde romantizm var mı acaba? mesela iki eşli bir adamın eşlerine karşı romantizmi nasıl oluyor? islam dini romantizm için fazla ciddi bence. modern görünümlü yeni nesil dindarların romantizm paylaşımları twitter'da karşıma çıkıyor. islam coğrafyasında sürekli lanetlenen batı dünyasının romantizm anlayışından devşirilmiş tamamen, içinde sadece alkol yok mesela. hele eski nesil sarıklı şalvarlı çarşaflı dindarların romantizm anlayışını hayal dahi edemiyorum, o portre romantizme o kadar uzak geliyor ki düşünmek bile imkansız.

   
 3. Bekarlar çıksın, evliler kalsın dediğim başlık :)

   
 4. Hafsa olayı geldi aklıma emre yi okuyunca :))

   
 5. İlk cicim aylarında yedi yirmi dört yan yana olan eşler, en geç bir yıl sonra sıkılıyor birbirlerinden.

  Evde kadın gün gün gezer akşam dizi izler, adam arkadaşları ile kahvelerde takılır, evde de tel elinden düşmez.

  Çalışıyorlarsa kadın eve gelip yemek bulaşık derken bayılır bir köşede uyur.

  Erkekte cep telefonunu alır maça ya da başka şeylere dalar:)

  Sonuç tatsız, tutsuz evlilik.

  Hayaller akşam romantik bir yemek, vals ve bol sohbet, eğlence,gezip tozmak eş ile, gerçekler ise üstte yazılan:)

   
 6. Çocuk olduktan sonra geçirilemeyen ertelenen zaman.

  Önemi var elbet ama zatenh aynı evdeyiz daha nasıl zaman geçirelim kafası yaşayan da var çünkü öyle öğrenmiş,zaman geçirmenin en önemli kısmı o zaman diliminde karşılıklı birbirlerini anlamalarıdır asıl önemli olan,yoksa ne anladık biri tv karşısında biri mutfakta geçen zaman olunca.

  Bizim milletimizin zaman geçirme mantığı tam da böyle.

   
 7. eş olmanın olağan dinamiği

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam